Absinthe Fiyatları 2023PinAbsinthe Fiyatları 2023

Absinthe (Yeşil Peri) fiyatı, ürünün markası, kalitesi ve menşei gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Genel olarak, Absinthe fiyat aralığı 450 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Alkollü içecekler arasında yer alan ve alkol oranı bakımından da oldukça yüksek olan Absinthe, Absinthe fiyat başlığı altında sıklıkla incelenen içeriklerden biri haline gelmiştir. Kolay bulunabilen bir seçenek olmamasının yanı sıra lezzet ve kalite bakımından da belli başlı farklılıklara sahip olması, bu içeceğin fiyatının merak edilmesine neden olmaktadır.

Absinthe Fiyatları

Birden fazla seçeneğe sahip olan bu alkollü içecek için tek bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Bu noktada bahsi geçen bu içeceğe ait belli başlı seçeneklerin fiyatları için aşağıda yer alan listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Absinthe Kıbrıs fiyatı: 450 TL
 • 50 cl Sebor Absinthe fiyatı: 850 TL
 • Sublime Absinthe %89 fiyatı: 900 TL
 • 70 cl La Fee NV Absinthe fiyatı: 850 TL
 • Migros Absinthe fiyatı: 900 TL
 • 50 cl Hapsburg XC Original 89.9% Extra Strong Absinthe fiyatı: 1.200 TL
 • 70 cl Polski Absinthe fiyatı: 1.150 TL

Sıralanan bu fiyatlara bakıldığında pek çok alkollü içecek seçeneklerine kıyasla Absinthe ürünlerinin çok daha pahalı olduğunu fark etmek mümkündür. Hem yüksek fiyatlı olması hem de alkol oranının oldukça fazla olması, bu içeceğin bir hayli merak edilmesine neden olmaktadır.

Absinthe FiyatPin
Absinthe Fiyat

Absinthe Nedir?

Oldukça uzun ve tartışmalı bir geçmişe sahip olan Absinthe, tam olarak ne olduğu ve içeriğinin nasıl olduğu konusunda da merak edilen bir içecek olarak görülmektedir. Tehlikeli derecede sarhoş edici etkiye sahip olan bu içecek, %45-75 arasında alkol oranına sahiptir. Bu nedenle tüketim esnasında da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Anason, pelin tozu ve rezene başta olmak üzere birden fazla bitki çeşidi kullanılarak üretilmekte olan Absinthe, anason aromalı bir içki olmakla birlikte yüksek dayanıklılığa sahip olması ile de dikkat çeken seçenekler arasında yer almaktadır. Genellikle yeşil renge sahip olmasıyla bilinen Absinthe, meyanköküne benzer tada sahiptir.

Genellikle suyla seyreltilmiş hali ile servis edilmesinin yanı sıra küp şeker ile ortaya çıkarın servis önerisi de bu içkinin bilinen özellikleri arasında görülmektedir. Daha önce de belirtildiği gibi güçlü bir tada ve etkiye sahip olması kapsamında dikkatli bir şekilde tüketilmesi büyük önem taşımaktadır.

Absinthe Nasıl İçilmelidir?

Absinthe fiyat konusunun yanı sıra oldukça güçlü etkilere sahip olan bu içecek, nasıl içilmesi gerektiği konusunda da merak edilen bir seçenek haline gelmiştir. Ölçü miktarlarına dikkat edilmesi gereken bu ürün ile alakalı izleyebileceğiniz basit adımlar şu şekilde açıklanabilir:

 1. Absint bardağın içerisine 1,5 ons absint dökmekle işe başlayabilirsiniz.
 2. Delikli bir kaşık alın ve bardağın üzerine koyun. Kaçık üzerine ise bir küp şeker yerleştirin.
 3. Küp şekerin üzerine yavaşça soğuk su ilave etmeye başlayın ve bu esnada şekerin erimesini sağlayın.
 4. Su, Absinthe ile karıştıkça içeceğin bulanık hale geldiğini görebilirsiniz ve bu durum normaldir.
 5. İstediğiniz seyreltme noktasına ulaştığınızda son kez içeceği karıştırın ve hazırladığınız tarifin keyfini çıkarın.

Sıralanan bu adımları izlediğinizde sizler de kolaylıkla Absinthe hazırlayabilirsiniz. Zira içeriğini bilmeden fazla tüketmek, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Absinthe nasıl içilmelidirPin
Absinthe nasıl içilmelidir

Absinthe Türkiye’de Var Mı?

Diğer alkollü içeceklerden oldukça farklı olan Absinthe ile alakalı olarak Türkiye’de satışı olup olmadığı da merak edilen bir diğer konudur. Gerek alkol oranı gerekse de içerdiği diğer maddeler sebebiyle güçlü bir içecek olması, bu düşüncelerin gündeme gelmesine neden olmaktadır. Bu noktada insanların konu hakkında inceleme yaptığını görebilirsiniz.

Türkiye’de yasal olarak satılıp satılmadığına dair bir kural olmamakla birlikte çoğu satış noktasında bu ürünün olmaması dikkat çekmektedir. İçerisinde thujone olması ve bu maddenin de psikoaktif olması, belli başlı ülkelerde satışının yasaklanmasına neden olmuştur. Ancak ülkemizde çoğu kafe ve restoranlarda bu içeceğin yasal bir şekilde servis edildiğini söylemek mümkündür.

Thujone, absint içkisinde bulunan bir bileşiktir. Bu bileşik, absintin karakteristik özelliklerinden biri olarak bilinir. Absint bitkisi olan pelin otu (Artemisia absinthium) içinde doğal olarak bulunur. Thujone, absintin tadı ve kokusunu etkileyen bir uçucu yağ bileşenidir. Ancak, uluslararası standartlar tarafından belirlenen sınırlamalara göre, absint içkilerindeki thujone miktarı belirli bir limitin altında olmalıdır. Bu limit, farklı ülkeler ve bölgeler arasında değişebilir. Bu nedenle, thujone içeriği ve düzenlemeler konusunda yerel yasalara ve yönetmeliklere uyulması önemlidir.

Absinthe İçerisinde Ne Var?

Daha önce de belirtildiği gibi farklı içeriğe sahip olan Absinthe, Absinthe fiyat dışında içeriği konusunda da ele alınan bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bahsi geçen bu içeceğin içerisinde anason ve rezene başta olmak üzere pek çok botanik içerik bulunmaktadır.

Pelin otu ise bu içeceğin ana maddesi olarak kullanılmaktadır. Yüksek oranda damıtılmış alkollü bir içecek olması kapsamında su ile seyreltilerek tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Aksi halde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır.

https://youtu.be/ql__6Fkbc4M

Yeşil Peri Kaç TL?

Yeşil Peri fiyatı, ürünün markası, kalitesi ve menşei gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Genel olarak, Yeşil Peri fiyat aralığı 450 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Yeşil Peri Alkol Oranı

Yeşil Peri yani Absinthe’nin alkol oranı oldukça yüksektir. Bu denli alkol oranı yüksek olan içkiler genellikle insanlarda merak uyandırmaktadır. Bu tarz alkoller tehlikeli derecede sarhoş edici etkiye sahiptirler. Yeşil Peri Alkol Oranı %45-%70 arasında olabilmektedir.

Yeşil Peri Fiyatı Ne Kadar?

Yeşil peri fiyatları 450 ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Aşağıdaki diğer içki fiyatları yazılarımız ilginizi çekebilir:

5/5 - (1 vote)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2