Advantan Krem Nedir, Yan Etkileri ve FiyatPinAdvantan Krem Nedir, Yan Etkileri ve Fiyat

İçeriğinde bulunan kortizon nedeni ile uzun süre kullanıma uygun olmayan kremlerden birisi olarak bilinen Advantan Krem genel itibari ile egzama tedavisinde kullanılan bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Doktor tarafından verilen söz konusu kremin doktorun tavsiyelerine uygun olarak kullanılması ve prospektüsünün mutlaka okunması gerekmektedir. Buna ek olarak sizler de advantan krem nedir, ne işe yarar konulu araştırmalar sürdürüyorsanız, işte bu yazımızda krem ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Advantan Krem Nedir?

İçeriğinde etken maddesinin metilprednisolon olan advantan krem nedir sorusuna bakıldığında içeriğinde yüksek miktarda su ve buna karşıt olarak oldukça az miktarda yağ içerdiği görülmektedir. Genel itibariyle 30 gram olan tüpler içerisinde satımı olan söz konusu kremin, reçeteli ilaçlar içerisinde yer aldığı da karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanları içerisinde bir diğer adı ile mayasıl olarak bilinen egzama tedavisi yer almaktadır.

Advantan Krem Yan EtkileriPin
Advantan Krem Fiyatı 2023

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

İnsanlarda vücutları üzerinde oluşabilen kızarıklık ve buna bağlı olarak görülen kaşıntı, şişlik ya da ödem, iltihaplanma ya da tahriş gibi durumlar sonucu ortaya çıkan egzamanın tedavi edilmesi için advantan kreme başvurulmaktadır. Advantan krem ne işe yarar veya ne için kullanılır sorusunun cevabı burada yatmaktadır. Söz konusu egzama hem çocuklarda hem de erişkin bireylerde oluşabilen bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Egzama tedavisi içerisinde kullanılan söz konusu kremin aynı zamanda yanık gibi durumlar sonucu iltihaplanmış yaraların tedavi edilmesi için de kullanıldığı görülmektedir.

Advantan kremin bazı durumlarda dikkatli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Bu durumlara ilk örnek olarak mantar enfeksiyonları verilebilmektedir. Mantar ya da bakteri temelli cilt problemlerinde başka etken maddeli ilaçlar kullanılmasından dolayı ezbere bir şekilde advantan kremi kullanmamak gerekmektedir.

YouTube video

Advantan Krem Yan Etkileri

Advantan krem yan etkileri içeriğindeki maddelere alerji olması durumunda ortaya çıkabilmektedir. Advantan Kremin en sık görülen yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

  • Uygulanan bölge üzerinde yanma ya da kaşınma hissi,
  • Kızarıklık,
  • Cilt döküntüsü,
  • Karıncalanma hissi,
  • Kuruluk yaratma,
  • Uygulanan bölge üzerinde tüylerde artış gözlemleme,
  • Deride belirgin bir incelme,
  • Kıl köklerinde iltihap.

Sizde de yukarıdaki yan etkilerden herhangi birisi yada birileri görülüyorsa derhal doktorunuza danışınız. Aksi taktirde ciddi sağlık problemleri yaşayabilir, durumunuz daha da kötüleşebilir.

Advantan Krem Prospektüs

Advantan Krem Prospektüs dosyasını incelemeden ilacı kullanmayın, kullandırtmayın. Mutlaka doktor kontrolünde ve prospektüste belirtilen maddelere göre kullanın.

advantan krem fiyatPin
Advantan Krem Fiyatı 2023

Advantan Krem Fiyat 2023

Son zamanların en çok aratılan sorularından bir tanesi de Advantan Krem Fiyatı nedir hakkındaydı. İşte güncel ilaç fiyatı;

Advantan Krem Fiyat14,78₺

Advantan Krem Hakkında Merak Edilenler

Son olarak geldik kullanıcıların son zamanlarda Advantan Krem hakkında en çok merak ettiği sorulara;

Advantan krem kortizonlu mu?

Son zamanlarda Advantan krem kortizonlu mu sorusu da fazlaca aratıldı. Evet, Advantan krem kortizonludur.

Advantan krem mantara iyi gelir mi?

Pek fazla etkisi bulunmasa da evet iyi gelmektedir.

Advantan krem bebeklerde kullanımı

Advantan krem 4 aydan ufak bebeklere kullanılması pek önerilmez, doktor kontrolünde kullanılabilir.

Advantan krem göz çevresine sürülür mü?

Hayır, göze gelme ihtimali fazladır ve ciddi sorunlar doğurabilir.

YASAL UYARI

Sizlere bu yazımızda sadece Advantan krem ilacı hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

5/5 - (3 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1