Alkol Kaç Saat Sonra Alkolmetrede ÇıkmazPinAlkol Kaç Saat Sonra Alkolmetrede Çıkmaz

Hem alkol alan hem de araç kullanmak isteyen kişilerin akıllarındaki soru alkol kaç saat sonra alkolmetrede çıkmaz sorusuydu. Bizde sizlere bu içeriğimizde detaylı olarak bu konuda bilgiler vereceğiz.

Aktif olarak hem alkol alıp hem de otomobil veya motor gibi taşıtlarda sürücü konumundaysanız bazı kısıtlamalar mevcut. Bu sebeple alkol sonrası araba kullanacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı kısıtlamalar mevcut. Bu kısıtlamalara dikkat edilmemesi durumunda yüksek miktarda para cezası gelebilmektedir.

Trafikte Alkol Limiti Kaçtır?

Aktif olarak alkol sonrası herhangi bir araçta taşıt kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut. Eğer kullanacağınız taşıt otomobil ise alkolmetreyi üfledikten sonra çıkan sonuç 0,50 promil ve üstünde olmamalıdır. Kullanacağınız araç motor ise alkolmetreyi üfledikten sonra çıkan sonuç 0,20 promil değerini geçmemelidir. Bu değerleri geçmesi durumunda polisin size yazacağı ceza 4.064 Türk Lirası olacaktır.

YouTube video

Kandaki Alkol Kaç Saat Sonra Alkolmetrede Çıkmaz?

Eğer alkol kullandıktan sonra araç kullanmanız gerekiyorsa muhtemelen alkol kaç saat sonra alkolmetrede çıkmaz konusunu merak ediyorsunuzdur. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstersede ortalama olarak;

  • 20 – 30 yaş arası erkekte 2 bira ortalama olarak 5 saatte,
  • 20 – 30 yaş arası kadında 2 bira ortalama olarak 7 saatte,
  • 20 – 30 yaş arası kadında 2 duble rakı ortalama olarak 9 saatte,
  • 20 – 30 yaş arası kadında 2 duble rakı ortalama olarak 12 saatte

alkolün tüm vücuttan atılımı ve alkolmetrede çıkmaması için geçmesi gereken sürelerdir.

Trafikte Alkol Cezaları 2023Pin
Alkol Kaç Saat Sonra Alkolmetrede Çıkmaz

Trafikte Alkol Cezaları 2023

2023 yılına girmemizle beraber trafikte alkol cezaları fiyatlarıda açıklandı. Eğer trafikte alkol kontrolünde limitlerin üstünde promilin kanınızda olduğu farkedilirse ilk defa yakalanıyorsanız 4.064₺ para cezası ve 6 ay ehliyete el koyma cezası verilemektedir. İkinci defa yakalanıyorsanız da 5.096₺ para cezasıyla birlikte 2 yıl ehliyete el koyma cezası verilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kapanış

Bu içeriğimizde sizlere alkol kaç saat sonra alkolmetrede çıkmaz hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Hemen alttaki yıldızlar üzerinden içeriğimize oy vererek bize katkıda bulunabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1