Allerset Şurup Nedir, Yan Etkileri ve FiyatPinAllerset Şurup Nedir, Yan Etkileri ve Fiyat

Genel itibari ile herkes tarafından bilinen Allerset şurup kronik kurdeşen tedavisi içerisinde ilk tercih edilen ilaçlardan birisi olarak görülmektedir. Bu yazımız içerisinde Allerset ile ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Allerset Şurup Nedir?

Bir diğer adı ile Setirizin olarak bilinen Allerset şurup nedir sorusuna bakıldığında, 6 yaş üzeri çocuklarda ya da erişkin bireylerde bireylerde üst solunum yolu ile oluşmuş ve nedeninin ne olduğu bilinmeyen kronik kurdeşen tedavisinde kullanımı olan bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlaç içerisinde etken maddenin setirizin olduğu bilinmek ile birlikte içeriğinde mısır nişastası, polivinil pirolidon, polietilen glikol, sığır laktoz monohidret, stearat, talk, eudragit ve titanyum dioksit olduğu da belirtilmektedir. 10, 20 ya da 30 beyaz renge sahip oval ve bombeli olan tabletler şeklinde satılan söz konusu Allerset birey üzerinde etkili olan belirtileri hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

YouTube video

Allerset Şurup Ne İşe Yarar?

Allerset şurup ne işe yarar şeklinde bakıldığında alerjik nezle ya da nedeninin ne olduğu bilinmeyen kurdeşen tedavisinde kullanımı olan Allerset’in tedavi ettiği birtakım belirtiler aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

 • Burun akıntısı,
 • Göz içerisindeki kızarıklık,
 • Gözlerde sulanma,
 • Kaşıntı,
 • Gözlerde kaşıntı,
 • Cilt üzerinde görülen kızarıklık ve kabarma hali.

Allerset’in aslında bakıldığında alerji belirtilerini azaltan bir ilaç olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaçlar antihistaminik olarak bilinmektedir. Yani başka bir deyiş ile birey üzerinde alerji belirtilerini (histamin) ortadan kaldırmakta ve bireyin alerjisini tedavi etmektedir.

Allerset Şurup Prospektüs Pin

Allerset Şurup Prospektüs 

Etken maddesi Setirizin dihidroklorür olan Allerset Şurup Prospektüs dosyasını incelemeden ilacı kullanmayın, kullandırtmayın. Mutlaka doktor kontrolünde ve prospektüste belirtilen maddelere göre kullanın.

Allerset Şurup Yan Etkileri

Allerset ilacının diğer ilaçlarda olduğu gibi belirli yan etkileri olabilmektedir. Allerset şurup yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

 • Baş ağrısı,
 • Uyuşukluk,
 • Ağızda kuruluk,
 • Uykulu olma hali,
 • Bitkinlik,
 • Yorgunluk hissi.

Allerset ilacının en sık görülen yan etkileri yukarıdaki gibidir. Buna ek seyrek görülebilen yan etkilerinin olduğu da bilinmektedir. Bu yan etkiler ilacın içerisindeki bilgilendirme kağıdı içerisinde yer almaktadır. Eğer ilacın içeriğindeki maddelere alerjiniz var ise, ilacı kullanmamanız önerilmektedir. Ne kadar dozda kullanılması gerektiği hekim tarafından belirlenmektedir. Buna göre bakıldığında sizler de Allerset ilacını kullanmadan doktorunuz aracılığı ile ilacın nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizde de yukarıdaki yan etkilerden herhangi birisi yada birileri görülüyorsa derhal doktorunuza danışınız. Aksi taktirde ciddi sağlık problemleri yaşayabilir, durumunuz daha da kötüleşebilir.

Allerset Şurup Fiyatı 2022Pin

Allerset Şurup Fiyatı 2023

Son zamanların en çok aratılan sorularından bir tanesi de Allerset Şurup Fiyatı nedir hakkındaydı. İşte güncel ilaç fiyatı;

Allerset Şurup Fiyat 202340.64TL

Yasal Uyarı

Sizlere bu yazımızda sadece Allerset Şurup ilacı hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

5/5 - (4 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir