Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?PinAradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından aratılan sorulardan bir taneside Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? sorusuydu. Bizde sizler için bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır?

Bu işlemleri yapmak için birkaç farklı yol bulunuyor. Telefonunuzun ayarlar kısmından veya numara tuşlama kısımlarından bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Hadi Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır hep beraber görelim.

Eğer siz birisiyle konuşurken farklı birisi sizi aradığında “Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul” demesi için telefonunuzun çağrı butonuna #43# yazın ve tuşlayın. Ardından enter’a tıklayın. Bu işlemlerden sonra siz bir kişiyle konuşurken farklı bir kişi sizi ararsa “aradığınız kişi şu anda meşgul” sesi ile karşılaşacaktır.

Diğer bir yol ise telefonunuzun “Ayarlar” kısmına tıklayın. Önünüze açılan ekrandan “Diğer Ayarlar” sekmesine tıklayınız. Daha sonra arama çubuğuna “Arama ve Çağrı Bekletme” yazarak çıkan sonuca tıklayınız ve önünüze gelen barı aktifleştirin.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne DemekPin

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?

Eğer bir kişiyi aradığınızda telefondan gelen ses “Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul” diyorsa ya telefonu kapalıdır, ya sizi engellemiştir ya da başka birisi ile görüşüyor olabilir. Fakat bu üç durumdan hangisi olduğunu anlamak için farklı bir numaradan da onu arayabilirsiniz. Eğer çalıyorsa bilin ki sizi engellemiştir. Çalmıyor “Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul” diyorsa ya telefonu kapalıdır yada başkasıyla görüşüyordur.

Okumak isterseniz: 9520’ye Mesaj Gitmiyor – Nasıl Çözülür?

Aradığınız Kişi Şu Anda Telefona Cevap Veremiyor Ne Demek?

Birisini aradığınızda karşınızdaki operatör size “Aradığınız Kişi Şu Anda Telefona Cevap Veremiyor” diye cevap veriyorsa bunun birkaç nedeni olabilir;

  • Karşı tarafın telefonu çekmiyor olabilir,
  • Siz onu aradığınız anda onun başkasıyla konuşuyor olması olabilir,
  • Sizi engellemiş olabilir.

Sizlere yukarıda aradığınız kişi şu anda telefona cevap veremiyor ne demek bundan bahsettik, umarım açıklayıcı olmuştur.

Turkcell Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır?

Turkcell hatlara sahip bireylerde “Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul” olayını yapmak için yine telefonun tuş takımına geliyoruz. Önümüze açılan ekranda *43# veya #43# tuşlarını tuşlayıp enterlıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra çağrı bekletme özelliğini aktif etmiş olacaksınız.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? (Cevap Veremiyor)Pin

Direk Hat Meşgul Ne Demek?

Aradığınız kişide telefon çalmadan “aradığınız kişi şu anda meşgul” diye bir sesle karşılaşıyorsanız %85 oranında sizi engellemiş olabilir. Fakat kesin olmak için farklı bir yol daha var. Farklı bir numara üzerinden o kişiyi arayın, eğer telefon çalarsa sizi engellemiştir.. Çalmazsa eğer telefonu kapalıdır veya başka birisiyle görüşüyordur.

İlginizi Çekebilir;

Kapanış

Bu içeriğimizde sizlere; Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? (Cevap Veremiyor) konusunu kaleme aldık. Umarım işinize yarayan bir içerik olmuştur. Hemen aşağıdan 5 yıldız üzerinden içeriğimizi yorumlayabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1