Ardıç Yağı Kullananların YorumlarıPinArdıç Yağı Kullananların Yorumları

Dünya genelinde alternatif tıpta oldukça kullanılan bu bitkinin birçok faydasının bulunduğu ardıç yağı kullananların yorumları bakımından da kendini gösterir. Etkili olan ve bitkisel yağ türü içinde yer alan ardıç yağının insan sağlığı için birçok faydası vardır. Vücudun toksinlerden arındırılması ve böbrekleri, bağırsakları, kalp ve damar yollarını koruyucu etkisinin olduğu bilinir.

Ardıç yağı kanı temizleyerek iltihaplarında tedavi edilmesinde etkili şekilde kullanılır. Zararlı maddelerin kandan ve vücuttan atılması adına oldukça yararlıdır. Kan yolu ile bulaşacak olan hastalıkların tedavisinde ve kansızlıkta da kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve gribe karşı da kullanılması sayesinde hastalıklarla mücadele eder. Sinüzit için de faydası görülür.

Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?Pin

Ardıç Yağı Neye İyi Gelir?

Gaz sorunu olanlar, mide hastalıklarıyla mücadele edenler, uykusuzluk yaşayanlar kesinlikle ardıç yağı kullanarak bu rahatsızlıkları tedavi edebilir. Ardıç yağı neye iyi gelir? Konusunda cilt sorunları, cildi sıkılaştırması gibi etkileriyle de bilinir. Özellikle gaz ve sindirim sistemi konusunda problemi ve rahatsızlığı olanlar bu ardıç yağını kullananlar hazımsızlık sorunundan kurtulabilir.

Ciltteki kırışıklıkların önlemesi ve cildin sıkılaşması yolunda da oldukça etkili bir yağdır. Antioksidan özelliği bulunarak selülitli bölgelere masaj yolu ile uygulanması halinde selülite iyi gelir. Bu sayede yeniden oluşacak olan selülitlere de çözüm bulunmuş olur. Ardıç yağı şampuan ve sabun olarak karşınıza çıkabileceğinden kullanım türleri de değişiklik gösterir.

Ardıç Yağı Yan Etkisi Var Mı?

Herkesin kullanımına uygum olamayacağından ardıç yağı yan etkisi var mı? konusunda bilgi almak gerekir. Bu noktada ise hamileler ve böbrek hastaları kesinlikle doktora danışmadan bu yağı kullanmamalıdır. Alerjik yapılı kişiler tarafından kullanılması önerilmediği için hem yağın içeriği hem de kişinin alerjik durumları araştırılmalıdır.

Kronik hastalıkları bulunan kişiler, düzenli olarak ilaç kullanan kişiler doktorlarına danışmadan bu yağı kullanmamalıdır. Yan etkisi ise yoğun kıvamı ve kokusundan dolayı oluşabileceğinden hassasiyet oluşturabilir. Bu nedenle ilaç kullanan kişiler de bu yağı aynı anda kullanmamalıdır. Çünkü diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Ardıç yağı kullananların yorumları da ürün hakkında oldukça olumlu ve kullanılabilir nitelikte olduğuna yöneliktir.

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023Pin
Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları 2023

Ardıç yağı kullananların yorumları son zamanlarda çok ilgi gören aramalardan bir tanesi oldu. Peki gelin bu yorumlara hep beraber bakalım;

kronik sırt ağrım vardı sol tarafımda, derin nefes aldığımda acırdı bazı dönemler. bunu sürdük bir müddet masaj yaparak. ağrı kalmadı. ayak bileğimi burktum, minimum ödemle atlatmama yardımcı oldu. şu an hafif bir bel ağrım var, ona da deva olur ise bu yağ mucizedir, bu yağ kasların bir numaralı dostudur.

harika bir kas gevsetici. uflesen tutulan omuz ve boynuma en iyi gelen sey sanirim. biraz da masaj yaparak uygulanip tercihen yunlu bir kumas parcasi ile sarip sarmalanirsa etkisi artiyor. cok da guzel kokuyor ayrica.

ayak banyosu için leğene doldurduğum sıcak suya 10 damla gül, 5 damla ardıç, 4 damla lavanta yağı damlattım ve şu an stresten tüm gün kasılan bünyeme alttan gelen cennet gibi kokuyla aşırı bir tatlılık kattı. müthiş bir aromaterapi şenliği yaşıyorum şu an. ayrıca doğal antibakteriyel yağ oluyor seyreltip yüze vücuda uygulanabilir. müthiş müthiş.

İlginizi Çekebilir;

5/5 - (3 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1