Basura İyi Gelen Krem ViksPinBasura İyi Gelen Krem Viks

Son zamanlarda Basur hastaları tarafından merak edilen konu olan Basura İyi Gelen Krem Viks hakkında bilgi vereceğiz. Hemoroid ağrılı ve sürekliliği olan bir hastalıktır. Viks krem ise bu rahatsızlıkta önemli bir rol oynar. Viks, ferahlatıcı özelliği ile bilinir. Bu içeriğimizde Hemoroit için Viks kullanan kişiler hakkında detaya ineceğiz. Yazının devamında Viks hemoroide iyi gelir mi diye gibi merak ettiğiniz soruların cevabını bulacaksınız. Yoğun nemlendirme özelliği ile günümüzde en sık kullanılan Viks ürünü soğuk algınlığı, grip, ses kısıklığı, öksürük vb. rahatsızlıklarda son derece etkilidir.

Hemoroide ve Basura İyi Gelen Krem ViksPin
Hemoroide ve Basura İyi Gelen Krem Viks

Basura İyi Gelen Krem Viks

Viks, hemoroid ve basur tedavisinde uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılan ve tavsiye edilen bir kremdir. Bu nedenle özellikle Viks kullanmak çok etkilidir. Viks içeriği antibakteriyeldir ve özellikle sürüldüğünde iltihabı kurutma gücüne sahiptir. İçeriğindeki sedir yaprağı yağı, timol, hindistan cevizi yağı ve vazelin sayesinde iltihap oluşumunu minimum seviyeye düşürür ve yok eder.

Basura İyi Gelen Krem Viks Nasıl Kullanılır?

Vicks, genellikle soğuk algınlığı, öksürük ve solunum yolu rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir over-the-counter (reçetesiz satılan) bir üründür. Vicks, mentol, kamfer ve öksürük baskılayıcı gibi aktif bileşenler içeren bir merhemdir. Aşağıda, Vicks’in nasıl kullanılacağına dair adımlar bulunmaktadır:

 1. Vicks’i uygulamadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın.
 2. Vicks’i uygulamak istediğiniz bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun.
 3. Vicks’i parmak uçlarınıza veya bir pamuklu çubuğa sürün.
 4. Vicks’i hafifçe masaj yaparak uygulayın. Özellikle göğüs, boğaz ve sırt bölgesinde kullanım önerilir.
 5. Uyguladıktan sonra, Vicks’in etkisini daha iyi hissetmek için giysilerinizi giyin ve uyku öncesinde kullanabilirsiniz.
 6. Vicks’i ağzınıza, gözlerinize veya kırık cilde sürmeyin.
 7. Ayrıca, Vicks’i çocuklarda veya hamile kadınlarda kullanmadan önce bir doktorla konuşmanız önerilir.

Vicks’i kullanmadan önce, kullanım talimatlarını ve uyarıları dikkatlice okumanız önemlidir. Ayrıca, semptomlarınızı hafifletmek için Vicks’in yeterli olup olmadığı konusunda bir sağlık uzmanına danışmanız da önerilir.

Genellikle piyasada satılan Viks ürünleri çok güçlü bir nane kokusuna sahiptir. Kapağını açar açmaz ortaya çıkan konudan ferah bir etki yarattığını anlayabilirsiniz. Bu ürün, bölgede ilk kullanıldığında yanıklara neden olabilir. Her ne olursa olsun bilinçli kullanılması gerekmektedir. Doktorunuzla görüştükten sonra viks kullanmanın faydalı olup olmayacağını sorabilirsiniz. Eğer hekiminiz kullanımını uygun görüyorsa denemenizde fayda var. Fakat önermiyorsa kullanmamalısınız. Bu konuda hassas davranmanız gerekmektedir. Aksi halde rahatsızlığınız daha kötü bir hale gelebilir.

Viks Krem Nedir?

Bu krem, etkilenen bölgeye uygulanan ve/veya solunan bir merhemdir. Vicks birçok alanda (soğuk algınlığı, grip, nezle, ses kısıklığı) kullanılan etkili bir kremdir. Viks içeriğindeki aktif maddeler sayesinde uyguladığınızda ve içinize çektiğinizde ferahlık hissi uyandırır. Dolayısıyla rahatlama meydana gelir.

YouTube video

Viks krem hemoroid için işe yarar mı?

İlk olarak, hemoroitinize Viks Krem uygulamadan önce iyice durulayın. Viks’i hemoroitlere uygulamak için çok fazla ovma veya masaj yapmanız gerekmez. Günümüzde birçok doktor bu yöntemi önermektedir. Ek olarak, Viks ile hemoroid tedavisinden kurtulan birçok kişi, bunun yararlı olduğunu yorumlarda belirtmektedir. Viks sorunlu bölgelere günde birkaç kez uygulanabilir. Viks krem hemoroid tedavisinde çok etkilidir.

Basura İyi Gelen Krem ViksPin

Kullanımı da sanılanın aksine son derece basittir. Öncelikle bir kaseyi sıcak suyla doldurun, bir kaşık Viks kremini karıştırın ve üstüne yerleştirin. Viks krem hemoroidi yumuşatır, mikropları ve bakterileri öldürür. İltihap kuruduğunda küçülür ve daha kolay yok olur. Basur Viks ile tedavi sırasında günlük oturma banyolarının yapılmasına özen gösterilmelidir. Her gün vaktiniz yoksa haftada en az üç kez yapmalısınız. Oturma banyosunun sonunda kalçalara Viks uygulayın ve devam edin. Birkaç gün sonra gözle görülür gelişmeler olduğunu fark edeceksiniz. Viks, genellikle işe yarayan bir krem olsa da her basuru geçirecek diye bir konu söz konusu değildir. Herkes de etkili olmayabilir. Herhangi bir iyileşmeye mevcut değilse hekiminize başvurmanızda fayda var.

Basura İyi Gelen Krem İsimleri

Basura iyi gelen krem sorusu için için piyasada birçok ilaç ve kremler bulunmaktadır. Bu kremlerin marka isimleri ülke ve bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bazı basur kremleri marka isimleri şunlar olabilir:

 • Proctosedyl
 • Anusol
 • Visk
 • Prep-Hem
 • Ultraproct
 • Procto-Glyvenol
 • Ginkor Procto
 • Proctolog
 • Anurex
 • Doloproct
 • Hemapro
 • Neo-Anusol
 • Tronolane
 • Hemorol
 • Posterisan

Ancak, bir sağlık uzmanına danışmadan herhangi bir ilaç veya krem kullanmamanız önemlidir. Basur rahatsızlığı ciddi bir durum olabilir ve yanlış tedavi edilmesi durumunda daha fazla sağlık sorunlarına neden olabilir.

Sizler için ürettiğimiz diğer sağlık adlı kategorimizde daha önce edinilen deneyimleri paylaşıyoruz.

Yasal Uyarı

Sizlere bu içeriğimizde Basura İyi Gelen Krem Viks konusunu anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan her türlü soruyu yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Hemen altta bulunan yıldızlar aracılığıyla da içeriğimize oy verebilirsiniz.

4.5/5 - (2 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1