CS:GO Source 2 Güncellemesi Geliyor!PinCS:GO Source 2 Güncellemesi Geliyor!

CS:GO, küresel çapta yüz binlerce kişi tarafından aktif bir şekilde oynanıyor. Bu eşsiz yapımın arkasında video oyun dünyasının önemli isimlerinden Valve bulunuyor. Oyun tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği CS:GO, Source 2 oyun motoruyla yeniden yaratılmıştı. Bahsi geçen gelişimin 6 aylık bir çalışmanı ürünü olduğu bildirilmişti. Oyuna dair ortaya büyük bir iddia atıldı. Aktarılan bilgilere göre CS:GO Source 2 güncellemesi yakında gelebilir. Şimdi hep birlikte bahsi geçen iddianın detaylarına göz atalım.

CS:GO Source 2 Güncellemesi

CS:GO Source 2 GüncellemesiPin
CS:GO Source 2 Güncellemesi

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), FPS türünde dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Oyuna dair çok önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. E-spor sunucusu Richard Lewis, CS:GO hakkında dikakt çekici açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre oyunun arkasındaki şirket olan Valve, büyük bir güncelleme hazırladı. Ayrıca söz konusu güncellemenin çok yakın zamanda oyun severlerle buluşturulacağı ifade edildi. Bu gelişme oyuncularda heyecan yarattı. Çünkü deneyimli e-sporcular CS:GO deneyiminin ciddi anlamda değişeceğini düşünüyor.

Şirket, bir süre ünce Source 2 adındaki oyun motorunu devreye soktu. Hatta Half-Life: Alyx gibi popüler oyunlarda da bu sistem kullanıldı. CS:GO’da kullanılıp kullanılmayacağı ise merak ediliyordu. Bu konuda pek çok iddia ortaya atıldı. Lewis, tam da bu noktada devreye girdi ve Source 2 oyun motorunun artık geleceğini ifade etti. Sunucunun iddialarına göre Valve, Amerika’daki profesyonel CS:GO oyunlarını ofisine davet etti. Bu davetin arkasında ise Source 2’nin testi yer alıyordu.

Lewis, bunlarla da kalmadı ve farklı iddialarda daha bulundu. Sunucuya göre şirket, CS:GO güncellemesi ile oyundaki bazı teknik bölümleride ele alacak. Aktarılan bilgilere göre eşleştirme sistemi geliştirilecek. Bunun yanında ACEIT veya ESEA gibi üçüncü taraf eşleştirme platformlarına benzer deneyimler sunulacak.

En önemlisi de oyuncuların çevrimiçi karşılaşmaya katılma süreleri de kısalacak. Ayrıca şleştirme havuzlarının 64 yerine 128 oyuncudan oluşturulacağı ifade ediliyor. Source 2 oyun motorunun görüntü kalitesini de artıracağı düşünülüyor. Yani özetle Valve, CS:GO’yu yep yeni bir oyun haline getirecek.

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1