Fenistil Jel Nedir, Yan Etkileri ve FiyatPinFenistil Jel Nedir, Yan Etkileri ve Fiyat

Aslında bakıldığında Fenistil Jel bireyin cildi üzerine uygulanması gerçekleştirildiğinde ilk beş dakika içerisinde kaşıntı ya da iltihabik reaksiyonları geçirdiği görülmektedir. Peki Fenistil Jel tam olarak ne dir ve ne işe yaramaktadır? Sizler de bu ve buna benzer soruların cevaplarını arıyorsanız, işte bu yazımız içerisinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Fenistil Jel Nedir?

Söz konusu fenisitl jel nedir sorusuna göre etken maddesinin dimentinden maleat olduğu bilinmektedir. Herhangi bir renge ya da kokuya sahip olmayan söz konusu jelin içeriğinde 1 gram dimentinden maleat olduğu belirtilmektedir. Fenistil jelin içerisinde benzalkonyum klorür, sodyum hidroksit, sodyum edetat, propilen glikol, saf su ve karbomer olduğu da belirtilmektedir.

Aslında fenistil jelin antihistaminik ilacı grubu içerisinde yer aldığı ve bu ilaçların ise alerjik reaksiyonlar görülmesi durumunda kullanılmaya başlandığı karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle fenistil jel aslında bireylerin ciltleri üzerinde oluşumu görülen alerjilerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Reçete ile satılan söz konusu 39 gram jelin doktor tarafından verilmesi gerekmektedir.

YouTube video

Fenistil Jel Ne İşe Yarar?

Bunun yanı sıra fenistil jel ne işe yarar sorusuna bakıldığında kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

 • Herhangi bir kaşıntı durumu,
 • Deri üzerinde dökülme durumu,
 • İltihaplanmayan kaşıntıların giderilmesindeki kullanımı,
 • Herhangi bir böcek ısırması durumunda kaşıntıyı önlemek amacı,
 • İleri derece olmayan cilt yanıkları,
 • Güneş kaynaklı olan yüksek derece olmayan cilt yanıkları,
 • Kurdeşen dökme durumu,
 • İsilik,

Arı ya da akrep gibi iğneli canlıların sokması halinde fenistil jele başvurulmaktadır. Bu gibi durumlarda fenistil jelin kullanımı bireyi oldukça rahatlatmaktadır.

Fenistil Jel Ne İşe Yarar?Pin

Fenistil Jel Yan Etkileri

İlaç içerisinde bulunan bazı maddelere alerji durumu olan bireylerde olası fenistil jel yan etkileri gözlemlenebilmektedir. Bu yan etkiler oldukça normal kabul edilmektedir. Fakat daha fazla olması durumunda mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir. İşte Fenistil Jelin olası yaygın yan etkileri aşağıdaki gibidir;

 • Cilt bariyerinde kuruluk yaratma, kuruluk hissi,
 • Sürülen bölge üzerinde bir yanma durumu, bu yanma hissi oldukça hafif seyretmektedir,
 • Dil, yüz, göz ya da dudak bölgesinde şişlik görülebilme hali olarak sıralanabilmektedir.

Sizde de yukarıdaki yan etkilerden herhangi birisi yada birileri görülüyorsa derhal doktorunuza danışınız. Aksi taktirde ciddi sağlık problemleri yaşayabilir, durumunuz daha da kötüleşebilir.

Fenistil Jel Fiyat 2022Pin

Fenistil Jel Fiyat 2023

Son zamanların en çok aratılan sorularından bir tanesi de Fenistil Jel Fiyatı nedir hakkındaydı. İşte güncel ilaç fiyatı;

Fenistil Jel Fiyatı 202340.64TL

Fenistil Jel Hakkında Merak Edilenler

Son olarak geldik kullanıcıların son zamanlarda Fenistil Jel hakkında en çok merak ettiği sorulara;

Fenistil Jel bebeklerde kullanılır mı?

Fenistil jel ilacının bebeklerde ve küçük çocuklarda kullanılması ÖNERİLMEZ.

Fenistil Jel vajinada kullanılır mı?

Kullananlar var fakat doktorunuza danışmadan vajinal bölgesizde Fenistil Jel kullanmayınız.

Fenistil Jel egzamaya iyi gelir mi?

Fenistil jel ilacının kaşıntılara iyi geldiği bilinse de egzema için kullanılmaz.

Fenistil Jel Kullananlar Yorumları

Son zamanlarda Fenistil Jel kullanan kişilerin yorumlarını merak eden bir kitle mevcuttu, sizler için Fenistil Jel kullananlar yorumlarını derledik;

sinek sokmalarında sabah öğle akşam günde 3 kere kullanılmalıdır. (fenistil jelden bahsediyorum.) 3’den az kullanımlarda geçici rahatlık sağlayacaktır, ama gol yollarında eksik kalacaktır.

aylarca süren tedavilerde antihistaminleri yutmaktan zombi gibi dolaşan, ödemlerin çabuk inmesi için normal hayata dönebilmek amacıyla kortizon iğneleriyle delik deşik olan ürtikerli bünyenin kurtarıcısı olan jel. kana karışmadığı için uyku vermez.

eczacılığın en büyük başarısı. or**pu çoc**u bir sivrisinek tarafından ısırılıp dehşet acıyan ayak parmak ucunu bir kaç dakikada iyileştiren merhem. senelerdir tercihim.

Yasal Uyarı

Sizlere bu yazımızda sadece Fenistil Jel ilacı hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

Diğer İçeriklerimiz;

4.8/5 - (5 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir