İbucold C Nedir, Yan Etkileri ve FiyatPinİbucold C Nedir, Yan Etkileri ve Fiyat

Kışla beraber gelen soğuk algınlığı, grip, sinüzit, baş ağrısı ve üst solunum yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıklarda kullanılan İbucold C ilacı hakkında nedir, ne işe yarar ve İbucold C fiyat konusuna değinmek istedik. Bu içeriğimizde İbucold C ilacı hakkında tüm merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

İbucold C Nedir?

İbucold C ilacı 30 mg, 200 mg ve 300 mg olarak piyasaya sunulan, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastalıklarda doktorlar tarafından reçete edilen, her bir film tabletinde 30 mg psödoefedrin hidroklorür, 200 mg ibuprofen ve 300 mg askorbik asit içermektedir. 10, 20, 24 ve 30 tabletlik kalıplar halinde üretilerek satışa sunulmaktadır.

İbucold C Ne İşe Yarar?

Üst solunum yolu başta olmak üzere baş ağrısı, boğaz problemleri, burun tıkanıklığı, sinüzit ve soğuk algınlığı gibi problemlerde doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Bu hastalıkları gidermesi için üretilmiş ilaçlardan bir tanesidir. Kısacası İbucold C ne işe yarar diye sorulursa –ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç olarak tanımlayabiliriz.

YouTube video

İbucold C Kimler Kullanamaz

İbucold C ilacının kullanımına bağlı ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabileceğinden dolayı prospektüs dosyasında paylaşılan verileri sizlerle paylaşıyoruz, işte İbucold C ilacını kimler kullanamaz gelin inceleyelim;

 • Karaciğer rahatsızlığı olan bireyler,
 • Böbrek yetmezliği olan bireyler,
 • Mide ve on iki parmak bağırsağı hastalığı olanlar,
 • Hamilelik evresinde,
 • Yüksek tansiyon hastaları,
 • Beyin problemleri,
 • Depresyon,
 • Kalp yetmezliği,

gibi hastalıklarınız varsa mutlaka İbucold C ilacını kullanmamalısınız.

İlginizi Çekebilir: Theraflu Forte Fiyatı

İbucold C Yan EtkileriPin

İbucold C Yan Etkileri

İbucold C ilacını kullanırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bir kaç konu mevcut, eğer bunlara dikkat etmezseniz ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte İbucold C yan etkileri;

 • İlaç kullanım süresi içerisinde mide ağrısı,
 • Deriniz pul pul dökülüyorsa,
 • Yüzde ve boğazda şişme,
 • Nefes almakta güçlük çekme,
 • Ani titremeler

gibi problemler ortaya çıkıyorsa ilaç kullanımını sonlandırarak derhal doktorunuza başvurunuz.

İbucold C Nasıl Kullanılır?

İbucold C ilacını kullanmadan önce mutlaka prospektüs dosyasını incelemeyi unutmayın. Ardından hekiminizin önerileri dahilinde ilacın kullanımına başlayın.

Genel olarak doktorlar; her 4 – 6 saatte 1 film tableti bol su ile kullanılmasını önerir. Hekiminiz aksini belirtmedikçe günlük 6 tabletten fazla kullanmayınız.

İbucold C Fiyat 2023

Son zamanların en çok aratılan sorularından bir tanesi de İbucold C Fiyatı 2023 nedir hakkındaydı. İşte güncel ilaç fiyatı;

İbucold C Fiyat 202351.28₺

İbucold C Prospektüs

İlacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okumanızı tavsiye ederiz. Kullanacağınız ilaç hakkında bilgi edinmeden kullanırsanız, anormal bir durumda normal gibi davranarak ciddi sağlık problemlerine yol açmış olabilirsiniz. İbucold C Prospektüs incelemek için tıklayınız.

İbucold C Kullananlar Yorumları Pin

İbucold C Kullananlar Yorumları

Bu ilacın kullanımından sonra deneyimlerini merak eden insanlar genelde İbucold C kullananlar diyerek arama yaptığı için, içeriğimizde bu kısma da yer vermek istedik. İşte deneyimler;

diğer ibuprofen içeren soğuk algınlığı ilaçlarından farklı olarak c vitamini de içermesiyle piyasaya hızlı bir giriş yapan ilaçtır. ayrıca içeriğindeki pseudoefedrin de burun akıntısına iyi gelmektedir. fiyat olarak da nurofen, iburamin gibi diğer ibuprofen içeren ilaçlarla aynı kulvardadır. ayrıca hipertansiyon hastasıysanız dikkatli kullanınız şayet içeriğindeki pseudoefedrin tansiyonunuzu yükselebilir.

gece çıkan ateş ve saç diplerime kadar olan ağrımı bir tanesiyle geçiren ilaç. sabah vasiyetimi yazmayı planlıyordum. kedileri kime bırakıcam diye düşünürken şimdi oyun oynuyoruz.

bende inanılmaz faydaları oluyor bu ilacın. çok değil, aldıktan 1 saat sonra bile soğuk algınlığının üstesinden geliyor. bütün semptomları azaltıyor. yine de böyle ilaçların kişiye göre değiştiğini düşünüyorum. o yüzden burada yapılan olumlu ya da olumsuz yorumlara aldırış etmeyin. deneyin ve ona göre karar verin.

İbucold C Hakkında Merak Edilenler

İbucold C ilacı hakkında merak edilen birkaç soru mevcut, bu soruları da içeriğimizin bu bölümünde sizler için yanıtlıyoruz;

İbucold C Antibiyotik Mi?

Direkt olarak cevap hayır, İbucold C ilacı antibiyotik değildir.

İbucold C Günde Kaç Kez İçilir?

Doktorunuz aksini önermedikçe 4 – 6 saat ara ile bol su eşliğinde tüketmelisiniz. Beraberinde günde 6 tablet kullanımını aşmamalısınız.

İbucold C Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Evet, bu ilaç üst solunum yolu enfeksiyonlarının yanında boğaz ağrısına da iyi gelmektedir.

İbucold C Uyku Yapar Mı?

Normalde hayır fakat normalde de uykunuz varsa bastırabilir, bu sebeple yolculuğa çıkacaksanız ilacı kullanmadan çıkın.

İbucold C Baş Dönmesi Yapar Mı?

Evet, kullanıma başlandıktan bir süre sonra baş dönmesi yapabiliyor. Bu durumda doktorunuzdan destek almayı ihmal etmeyiniz.

İbucold C Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Ortalama 2 – 3 saat içerisinde etkilerini göstermeye başlar.

İlginizi Çekebilir;

YASAL UYARI

Sizlere bu yazımızda sadece İbucold C ilacı hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

5/5 - (3 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1