İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?Pinİnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bu uygulama, hem mobil cihazlardan hem de masaüstü bilgisayarlardan rahatlıkla kullanılabiliyor. Üstelik Whatsapp’ı internetsiz kullanabilmekte mümkün. Peki, internetsiz whatsapp nasıl kullanılır? İşte detaylar…

İnternetsiz Whatsapp Kullanımı

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?Pin
İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Günümüzde internetin yaygın kullanımı, WhatsApp’ın internet bağlantısı gerektiren bir uygulama olduğunu göstermektedir. Ancak, internetsiz WhatsApp kullanmanın da mümkün olduğunu bilmek önemlidir. Dolayısıyla internetsiz whatsapp nasıl kullanılır sorusu kaçınılmaz oluyor.

İlk olarak, WhatsApp’ı internetsiz kullanmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri, birkaç önemli işlemi gerçekleştirebileceğiniz WhatsApp Web‘dir. Bu yöntem için internet bağlantısı olan bir cihaza ihtiyacınız olacak.

WhatsApp Web kullanarak, telefonunuzda bulunan WhatsApp hesabınızı, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. İlk adım, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açmak ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunarak WhatsApp Web‘i seçmek olacaktır. Ardından, web.whatsapp.com adresine gidin ve QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasıyla tarayın. Bu işlem, telefonunuzdaki WhatsApp hesabınızı, bilgisayarınızda kullanılabilir hale getirecektir.

Ancak, bu yöntemin dezavantajı, her iki cihazın da internete bağlı olması gerektiğidir. Bu nedenle, internetsiz bir şekilde WhatsApp kullanmak için, bir diğer yöntem olan yedekleme dosyası kullanmak daha uygundur.

WhatsApp yedekleme dosyası, telefonunuzdaki tüm mesajlarınızın ve medya dosyalarınızın yedeklenmesini sağlayan bir dosyadır. Bu dosyayı kullanarak, internetsiz bir cihaza aktarabilirsiniz ve WhatsApp uygulamasını burada kullanabilirsiniz. Bunun için, WhatsApp uygulamasını telefondan silip, daha sonra yedekleme dosyasını telefona indirerek WhatsApp’ı yeniden yüklemeniz gerekecektir.

Bu yöntem, bir yedekleme dosyası oluşturmak ve aktarmak için bir internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Ancak, yedekleme dosyasını aktardıktan sonra, internete ihtiyaç duymadan WhatsApp‘ı kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, internetsiz bir WhatsApp kullanmak mümkündür. Ancak, bu yöntemlerin her ikisi de, bir şekilde internet bağlantısı gerektirdiği için tamamen internetsiz bir kullanım söz konusu değildir. İlk yöntem için bir internet bağlantısı gereklidir ve ikinci yöntem için yedekleme dosyasını indirmek adına bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1