MEB Erişim Engeli KaldırmaPinMEB Erişim Engeli Kaldırma

MEB Erişim Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır? MEB erişim engeli öğrencilerin ders dışında mobil cihazları ve bilgisayarları amacı dışında kullanmalarını engellemek amacıyla tasarlanmış bir programdır. Resmi kurumlar, okul, KYK yurtları gibi alanlarda erişim engeli bulunur.

MEB Erişim Engeli Kaldırma

Engeli kaldırmak söz konusu olduğunda birçok yöntemin varlığından söz etmek mümkündür. Erişim engelini kaldırdıktan sonra aynı zamanda istediğiniz kadar sistemi deneyimleyebilirsiniz. MEB erişim engeli kapsamında özellikle internet engeli kaldırma sürecinde kullanabileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Mobil veri sistemine geçmek,
  • VPN kullanmak,

Yukarıdaki sayılan yöntemlerden VPN kullanımı en çok tercih edilen ve %100 başarılı olan yöntemlerden birisidir. VPN kullanarak istediğiniz zaman erişim engelini kolaylıkla aşabilirsiniz. Google Play Store ve Apple Store mağazaları üzerinden cihazınıza 1 dakikanızı ayırarak VPN indirebilirsiniz.

Aynı zamanda uygulama tamamıyla ücretsiz olup sizlere 24 saat sınırsız erişim imkanı sunar. Siz de VPN indirerek anında MEB erişim engeli kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yöntemin artıları olduğu kadar eksileri de bulunuyor. Yöntemin en büyük eksisi yavaşlıktır. VPN kullandığınızda internet hızınızda ciddi düzeyde yavaşlıklar meydana gelecektir. Dolayısıyla kesintilerle karşılaşmanız bu süreçte muhtemel olacaktır.

MEB Erişim Engeli KaldırmaPin
MEB Erişim Engeli Kaldırma

MEB İnternet Engeli Bilgisayarda Nasıl Kaldırılır?

Eğer ki KYK yurdundaysanız veya okuldaysanız MEB tarafından internet erişim engeline takılabilirsiniz. İnternet erişim engelinin oluşumunda rol oynayan birçok unsur bulunuyor. Kötü sitelere giriş başta olmak üzere ders çalışma dışında internetin kullanılmaması gibi faktörler MEB aracılığıyla uygulanan erişim engelleri arasında yer alıyor. Fakat günümüzde gelişen teknolojik programlarla erişim engellerini hızlı bir şekilde aşmak mümkündür

Bilgisayarlarınızdan internet engelini kaldırmak istiyorsanız telefonunuzun mobil verisini modem olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle farklı bir kanal üzerinden internete giriş yapabilir ve erişim engelini kaldırabilirsiniz.

Bunun yanında bilgisayarınızdaki erişim engeli sorununu çözmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde VPN kullanımı olarak karşımıza çıkacaktır. Mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılan VPN uygulamaları genellikle söz konusu bilgisayarlar olduğunda ücretli oluyor.

Dolayısıyla eğer ki ücretli uygulamayı ben alırım diyorsanız VPN kullanımı %100 etkili olabilecek bir yöntemdir. Fakat bu yöntemin aksine masrafsız olarak kullanabileceğiniz mobil veri yöntemi daha fazla tercih ediliyor. Mobil verinizi Android ve İOS telefonundan modem olarak kullanarak siz de sınırsız erişim engeline takılmadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

MEB Erişim Engeli KaldırmaPin
MEB Erişim Engeli Kaldırma

MEB Erişim Engeli VPN Programları Nelerdir?

VPN kullanımı son günlerde Türkiye gibi site yasaklamaları ve erişim engelleriyle sık sık karşılaşılan ülkelerde artış göstermiş bir durumdadır. MEB tarafından uygulanan erişim engeli sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız tercih edeceğiniz çözüm yöntemlerinin başında VPN kullanımı geliyor.

IP değişikliği olarak da tanımlanan VPN yöntemi son zamanların en popüler erişim engeli kaldırma programlarından birisidir. Kolay ve hızlı bir şekilde çalışıyor olması programı başarılı kılan unsurlar arasındadır. Aynı zamanda hem mobil telefonlarda kurulabilir hem de bilgisayarlara kurulabilen bir programdır. VPN programı söz konusu olduğunda en çok kullanılan programlar aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bunlar;

  • Psiphon,
  • Ice VPN,
  • Your Freedom,
  • Ultrasurf,
  • Kaspersky VPN,
  • Freegate,

Vb. programlar olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıdaki sayılan programları cihazlarınıza indirerek kurmanız gerekecektir. Programların her birinin ortalama olarak 15 gün ile 30 gün deneme sürümleri mevcuttur.  Deneme sürümleri mevcut olmayan programların ise demo sürümleriyle istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Eklenti olarak indirmeden de VPN kullanımı mümkündür. Bu kapsamda; VPN-Hub, Easy-Hub, Zenmate-VPN uygulamalarını eklenti olarak bilgisayarınıza kurarak dilediğiniz gibi 24 saat online olarak siz de kullanabilirsiniz.

İçeriği oyla
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1