Monero (XMR) Yorum - 2023PinMonero (XMR) Yorum - 2023

Monero (XMR) son zamanlarda aşırı manipülatif bir yapıya sahip olduğundan dolayı kripto ticareti yapanlar tarafından ağır eleştirilere maruz kalmaktadır; fakat balinaların elinde de hatrı sayılır miktarlarda Monero olması, Monero (XMR) Yorumlarını oldukça olumlu tutmaktadır. Monero’nun fiyatı 2022 yılının tamamını gözden geçirdiğimizde aşırı bir dalgalanma gördüğünden dolayı spekülatif yapısını koruyacak endişesi yaratmaktadır.

Dünya sıralamasında 47. En büyük kripto para birimi olarak listelerde yerini alan Monero (XMR), çok fazla dalgalanma görüyor olsa da, kripto ticareti yapan birçok trader için hala güvenli bir liman olarak görülmektedir.

Monero (XMR) Geleceği

2023’de birçok trader tarafından alım satımı yapılan ve oldukça yüksek bir işlem hacmine sahip olan Monero, meme kripto para birimleri veya metaverse temalı kripto para birimleri kadar popüler olmasa da, vadettikleriyle geleceğe ışık tutan bir kripto para birimidir.

Anonim anlayışıyla hareket eden Monero, rakibi olarak görülen Solana karşısında güçlü gözükmese de en az onun kadar tercih edilen ve kripto ticareti yapanların gelecekte Ethereum gibi bir çıkış yapabileceğini düşündüklerinden dolayı oldukça fazla cüzdanda yerini bulmuştur ve Monero biriktiren balina sayısı oldukça fazladır.

Monero (XMR) Nedir?

18 Nisan 2014’de bir ByteCoin çatallanması sonucu ortaya çıkan Monero (XMR) maksimal güvenli ve kesinlikle takip edilemez bir kripto para birimidir. Şeffaf olmayan bir blok zinciri üzerinde yaratılmış olan kripto para birimi gizlilik esas alınarak piyasaya sürülmüştür. Kesinlikle hiç kimsenin birbirinin işlemlerini veya elindeki para birimini göremediği öne sürülen Monero’da gizlilik kontrolü tam anlamıyla kullanıcılara verilmiş olarak gösterilmektedir.

Çebmer imza teknolojisine dayalı olarak saklı adreslere sahip olan Monero, kimse tarafından takip edilemez bir statüye sahiptir. Çember imza ise imzalayan kişi ya da kişileri gizlilik esas alarak koruyan anonim dijital imzaya denir. Her bir saklı adres, sadece tek bir işlemde kullanılır ve bir sonraki işlemde ise yeni bir adrese ihtiyaç duyulur. Bu durum da Monero (XMR)’yi oldukça eşsiz kılar.

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1