Puma Orijinallik SorgulamaPinPuma Orijinallik Sorgulama

Puma Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? Spor dünyasının en çok tercih edilen ürünlerinden birisi de Puma ürünleridir. Markanın ürünleri dünyanın birçok ülkesinde en çok satışı yapılan ürünler arasında yer alıyor. Puma markasının kuruluş tarihi 1948 Almanya olarak belirlenmiştir.

Puma Orijinallik Sorgulama

İlk ortaya çıktığı zamanlar marka sadece spor ayakkabı üretmiştir. Fakat ilerleyen yıllarda marka eşofman takımı, forma, çanta, tişört, sweatshirt, mont, yelek gibi ürünlerde üretmiştir. Aynı zamanda markanın hem kadınlara hem de erkeklere hitap ettiği biliniyor. Puma orijinallik sorgulama işlemlerinizi aşağıdaki yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz. Bunlar;

  • Resmi satış noktaları,
  • Ürün ambalajı incelenmesi,
  • QR kod okutma,
  • Etiket ve işaretlemeler,
  • Resmi web sitesi,

Vb. yöntemlerle orijinallik sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Marka Almanya’da ünlü iş adamı Rudolf Dassler tarafından kurulmuştur. 1948 yılında kurulduktan sonra markanın ürünleri dünyanın en çok satışının yapıldığı spor giyim ürünleri arasında yer almayı başarmış durumdadır.

Puma Orijinallik SorgulamaPin
Puma Orijinallik Sorgulama

Orijinallik sorgulama işlemlerinde son zamanlarda markanın kullanmış olduğu QR kod sorgulama sistemi son derece önemlidir. Sistem sayesinde telefonunuzun QR kod okutucusunu NFT özelliğini kullanarak doğrudan sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama işlemleriniz sırasında sistem eğer ki sizi Puma’nın kendi web sitesine yönlendirirse ürünün orijinalliğinden emin olabilirsiniz. Fakat QR kod sorgulama işlemleri yeni üretilen Puma ürünlerinde geçerlidir. Dolayısıyla eski Puma ürünlerini bu teknolojiyle sorgulayamazsınız. Siz de markanın yeni ürünlerini sorgulama için yukarıdaki 5 madde üzerinden yapabilirsiniz.

Puma Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Puma orijinallik sorgulama nasıl yapılır, sorusu son yıllarda sık sık karşılaştığımız soru başlıkları arasında yer alıyor. Orijinallik sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken etiket ve ambalaj incelemeleridir. Puma markasının ürünlerine dair bilgilerin yer aldığı etiket sorgulaması son derece önemlidir.

Markanın ürünlerine dair belirli başlı kodların etiketlerde olması gerekir. Aksi durumda orijinallik sorunlarıyla karşı karşıya kalınabilir. Markanın ürünleri yüksek kalite ürünler olduğu için kumaşları genellikle %100 pamuklu kumaştan yapılıyor. Pamuklu kumaştan yapılmayan Puma ürünlerinden şüphelenmek gerekir.

Orijinallik sorgulama işlemlerinizi aynı zamanda herhangi bir Puma bayisi bularak da gerçekleştirmek mümkündür. Puma’nın orijinal bayileri üzerinden ürünlerinizin sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Gerçek marka Puma ürünlerinde etiketler düzgün biçimde ürüne basılır.

Sahte ürünlerde ise etiket kaymaları ve etiketlerin üzerinde farklı marka adları yazar. Model numarası, boyut, malzeme bilgilerinin etiketlerin üzerinde yer alıp almadığını sorgulamanız gerekir. Orijinal ürünlerde bu sayılan faktörlerin hepsi bulunurken, replika ürünlerde ise eksikler olur.

Üretim yeri de orijinallik sorgusunda dikkate alınması gereken unsurlar arasında bulunuyor. Markanın ürünlerinin üretim yeri genellikle Çin ve Vietnam olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye merkezli üretim yeri yazan ürünlerin replika olduğunu belirtmek gerekir. Dolayısıyla Çin ve Vietnam fabrikalarından çıkmış Puma lisanslı ürünlerini üretim yeri üzerinden de sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Puma Orijinallik SorgulamaPin
Puma Orijinallik Sorgulama

Puma Orijinallik Sorgulama Nereden Yapılır?

Puma orijinallik sorgulama nereden yapılır, sorusu da Puma marka ürünleri satın alan kişiler tarafından merak edilen sorular arasındadır. Sorgulama işlemlerinizi QR kod üzerinden Puma’nın kendi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online web sitesi üzerinden sistem sizlere seri ve model numarasıyla sorgulama yapma imkanı sağlar. Dolayısıyla işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yetkili satış bayileri üzerinden de gene orijinallik sorgulaması işlemleri yapılabiliyor. Puma markasının ürünlerini sorgulamak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntem müşteri hizmetleri yöntemidir. Müşteri hizmetlerine ürününüzün model numarasını ve seri numarasını vererek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de sayılan farklı yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İçeriği oyla
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1