Simflat Kullanıcı YorumlarıPinSimflat Kullanıcı Yorumları

Simflat ilacını kullanan ve belirli bir süreçten geçen kişiler tarafından simflat kullanıcı yorumları olarak görüş ve önerilerini bildirir. Bu kapsamda kullandıkları ilacın ardından etkiler ve özellikler hakkında bilgi olmak mümkündür. Bu kapsamda ürünü satın almak ya da kullanmak isteyen kişiler yorumlar aracılığıyla ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir. Ancak ilaç ve türevlerinin kullanılabilmesi için doktora danışılması büyük önem arz eder.

Simflat Nedir?

Simflat kullanıcı yorumları incelendiğinde bazı durumlarda sindirim ve gaz konusunda rahatlama görüşmüştür. Bazı kişilerde ise uykusuzluk gibi çeşitli problemlerin ortadan kaldırıldığı dile getirilmiştir. Bu kapsamda simflat nedir ya da ne demek konusuna değinilmesi gerekirse sindirim sistemi üzerinde etkili bir ürün olduğu dile getirilebilir. Ayrıca gaz problemi gibi çeşitli problemler için de kullanılan bir üründür. Simflat ürünü pek çok probleme iyi gelmektedir. Bu kapsamda da kullanılan problemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sindirim sorunları
 • Karın ağrısı
 • İritibal bağırsak sendromu
 • Bulantı
 • İshal
 • Karında şişlik ve baskı hissi
 • Kabızlık
 • Acil tuvalet ihtiyacı

Bu tür problemler için ürünün kullanılması sonucunda başa çıkılmayan problemin ortadan kaldırılması söz konusu olur. BU kapsamda bu tür problemleri yaşayan kişiler problemleri için simflat ilacını araştırmaya başlar. Araştırmalar sırasında kullanıcı yorumları oldukça avantajlı hale gelir. Ancak simflat kullanıcı yorumları dışında ilacın doğru kullanılabilmesi için doktora ya da eczaneye başvurulması gerektiği unutulmamalıdır.

Simflat Yan Etkileri

Simflat ilacının yan etkileri kullanııların bir çoğunda görülmektedir. Bu sebeple bilgilenmeniz açısından sizlere detaylı olarak Simflat yan etkileri konusunda bilgi vereceğiz;

 • Baş ağrısı,
 • Kusma,
 • Mide ağrısı,
 • Nezle,
 • Yutak iltihabı

gibi yan etkiler sizde görülürse mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Simflat Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan Simflat 40mg ve 80mg Kullananlar Yorumları idi. Bu bölümde detaylı olarak bu ilacı kullanan kişiler hakkında yorumları okuyabilirsiniz;

reflü tedavim için doktorun verdiği 2 ilaçtan biri. diğeri için (bkz: esopro) günde 3 kez 1’er tane almalıymışım. prospektüsünde “tercihen yemeklerden 20 dakika önce alınız” yazıyor.

ulseratif kolit ve gastrit rahatsizligim var. cok ciddi gaz sıkısmalarinda ve mide rahatsizligi hissettigim anda kullanigim ilac. kullanim suresi 5 gunu gecmemeli sanirim. zaten hemen ise yariyor. oylesine kullanilmamali. mesela ciddi anlamda gaz sıkısmasindan dolayi mide bulantisi tansiyon dusmesi ve mide bulantisi yasadigim anlar oluyor o zaman anliyorum almam gerektigini..

Simflat Kullanıcı Yorumları konusunda bu yorumda hasta rahatsızlığının geçtiğini belirtmiştir.

yaklaşık 1 aydır karın şişliği ve yemek yedikten sonra tansiyonumun çıkması şikayetleriyle doktorumun bana verdiği ilaç. prospektüsünde aç karına içilmesi tavsiye ediliyor ama dokturum tokken almamı söyledi. şikayetlerim azaldı ama tam sağlıklı değilim. endoskopi sonrasında süreç nasıl ilerleyecek bakalım.

yukarıda bulunan yorumlar eksisozluk.com üzerinden alınmıştır.

YouTube video

Simflat Kullanımı

Simflat ilacının doğru kullanımı için yorumlar yerine doktora danışılması büyük önem arz eder. Bu kapsamda ilacın prospektüs kısmında da kullanım şekli ve nasıl tüketilmesi gerektiğine değinilir. İlaç kullanımında öne çıkan maddeler ise ilacın edinilen bilgiler yanında doktor tarafından tavsiye edilen şekilde kullanılması gerektiğidir. Ayrıca ilacın yanında kesinlikle bir bardak dolusu su içilmesi tavsiye edilir. Prospektüsü incelendiğinde simflat kullanımı için aç karna ya da yemeklerden 20 dakika önce tüketilmesi anlaşılır.

simflat ile zayıflayanlarPin

Aynı zamanda günde 2 ya da 3 kez birer tablet kullanılması gereklidir. Yan etkilerinin görülmesi ihtimaline karşı ise yan etkiler incelenmeli ve olası bir yan etki görüldüğünde hemen uzman bir doktora danışılmalıdır. Simflat için sıklıkla görülen bir yan etki bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda karın ağrısı, dilde ve boğazda şişlik, kurdeşen ve nefes almada güçlük gibi yan etkiler görülebilir.

Simflat İle Zayıflayanlar

Simflat ilacının sindirim ilacı olması dolayısıyla simflat zayıflatır mı konusu araştırılır. Bu kapsamda özellikle sindirime etki ediyor olması dolayısıyla yüksek kiloda kullanımda zayıflamaya etki ettiği görülmüştür. Ancak sadece zayıflamak için tavsiye edilmez. Özellikle herhangi bir problem yokken kullanılması durumunda yan etkilerin görülmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle zayıflama için alanında uzman bir diyetisyen ile görüşülmesi büyük önem arz eder.

Simflat muadili nedir?

DOLOSPAS FILM TABLET ve PINIX 40 MG / 80 MG FILM KAPLI TABLET gibi ilaçlar Simflat ilacının muadili olarak bilinmektedir.

Simflat ne kadar süre kullanılır?

Simflat kullanımı yanında kullanan kişiler tarafından simflat ne kadar süre kullanılır konusu merak edilir. BU kapsamda doktor tarafından yapılan yönlendirmeye uyulması büyük önem arz eder. Uzman doktorlar tarafından yapılan önerilere göre ilaç günde 2 ya da 3 tablet olarak kullanılırken ne kadar süre kullanılacağına dair bir yorum bulunmamaktadır.

Simflat kilo verdirir mi?

Simflat, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olduğu için kullanan kişilerde kilo verme olayı görülebilmektedir.

Simflat Tablet Fiyatı 2023

Güncel olarak 2023 yılında Simflat ilaç fiyatı 61.15₺ den satılmaktadır. Simflat tablet fiyatı için ilaç satışı yapan eczanelere danışılması mümkündür. Ancak eczanelerde satılan bir ilaç olması dolayısıyla internet üzerinden reçetesiz bir şekilde uygun fiyatlı olması dolayısıyla satın alınmaması gereklidir. Sadece hastalık belirtileri ile kullanımı mümkündür. Bu nedenle uzman bir doktora danışılması ve eczaneden satın alınması büyük önem arz eder. İlaç hakkında simflat kullanıcı yorumları ile bilgi sahibi olmak mümkün olsa da doğru kullanım için uzman doktor görüşü alınmalıdır.

Simflat Aç Mı Tok Mu Kullanılır 

Doktorun reçete ettiği kişiler simflat ilacı aç mı tok mu kullanılır sorusunu merak ediyordu. Bu sorunun cevabı kesinlikle tok karna kullanılması gerektiğidir. İlacı aç karna kullanırsanız yan etkilerini görme olasılığınız daha fazla olacaktır.

Sizler için ürettiğimiz diğer kullananların yorumları adlı kategorimizde daha önce edinilen deneyimleri paylaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir;

Yasal Uyarı

Sizlere bu içeriğimizde Simflat Kullanıcı Yorumları konusunu anlatmaya çalıştık. Bunun yanında Simflat Aç Mı Tok Mu Kullanılır , Simflat İle Zayıflayanlar gibi konularda da bilgi verdik. Aklınıza takılan her türlü soruyu yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Hemen altta bulunan yıldızlar aracılığıyla da içeriğimize oy verebilirsiniz.

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/kubKtAttachments/TTCKOnaylKTSMFLAT_d915d016-161b-47fb-84b2-9b9d8810f190.pdf

5/5 - (2 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1