Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? 2023PinVajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? 2023

Vajinal fitil kullananların akıllarında onlarca soru olduğunu farkettik. Bu soruların hepsini Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? 2023 adlı içeriğimizde topluyoruz. Neden kullanılır, nasıl kullanılır, vajinal fitil kullanıldıktan sonra tuvalete gidilir mi, vajinal fitil kullandıktan kaç gün sonra ilişkiye girilir gibi tüm soruların cevapları bu içeriğimizde sizlerle olacak.

Vajinal Fitil Nedir?

Vaginal fitil, vajinal doğal pH dengeyini düzgün tutmak ve vajinal sağlık için kullanılan bir tür tıbbi üründür. Vajinal fitiller, vajinal mikrofloranın dengesini koruyan ve vajinal enfeksiyonları önleyen bakteriler içerebilir. Ayrıca, kuru vajinal hissiyatı veya vajinal koku gibi vajinal sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. Ancak, vajinal fitil kullanmadan önce mutlaka bir doktor veya sağlık uzmanı ile konuşmanız önerilir, çünkü vajinal fitil kullanımı her kişi için uygun olmayabilir ve bazı durumlarda yan etkiler oluşabilir.

Vajinal Fitil Neden Kullanılır?

Kadınların vajinalarında oluşan mantarları gidermek için vajinal fitil kullanılmaktadır. Bu problem için ağızdan da alınabilen fitiller de mevcutken hassas kadınlar çabuk kustuğu için ve vajinadan alınan fitiller daha hızlı emilim göstererek faydalarını öne çıkardığı için vajinal fitil kullanılmaktadır.

Vajinal Fitil Nasıl Kullanılır?

Vaginal fitiller genellikle gecelik olarak kullanılır ve doğru şekilde kullanımı oldukça önemlidir. Aşağıdaki adımlar vajinal fitil kullanımı için bir rehberdir:

  1. Ellerinizi yıkayın: Ellerinizi iyi bir şekilde yıkamanız önemlidir, çünkü vajinal bölgeye bakteri veya enfeksiyon bulaşmasını önlemek için hijyen çok önemlidir.
  2. Fitili açın: Fitil paketini açın ve fitili çıkarın.
  3. Fitili yerleştirin: Fitili, vajinal bölgenize doğru itin ve vajinal duvarın içine yerleştirin. Fitilin tam olarak yerleştiğinden emin olun.
  4. Günlük aktivitelerinize devam edin: Fitil yerleştiğinde normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.
  5. Fitili çıkarın: Sabah uyandığınızda fitili çıkarın ve atın. Fitil sadece bir gecelik kullanım içindir ve tekrar kullanılmaz.

Her vajinal fitil markasının kullanımı farklı olabilir, bu nedenle fitil kullanmadan önce paket içindeki talimatları okumanız ve uymanız önerilir. Ayrıca, vajinal fitil kullanmadan önce bir doktor veya sağlık uzmanı ile konuşmanız önemlidir, çünkü vajinal fitil kullanımı her kişi için uygun olmayabilir ve bazı durumlarda yan etkiler oluşabilir.

En İyi Vajinal Mantar Fitili ve FiyatlarıPin

En İyi Vajinal Mantar Fitili ve Fiyatları 2023

En iyi vajinal mantar fitilini merak edenlerin de sayısı oldukça fazladır. Malum kışla beraber vajinada mantarlar oluşmaya başladı maalesef.

Vajinal Mantar Fitilleri Fiyatları
Tiokonazol38.75₺
Mikonazol124.82₺
Butokonazol18.41₺
SertakonazolSatışta Yok.
Fluconazole67.56₺
Butokonazol18.41₺
KlotrimazolSatışta Yok.
En İyi Vajinal Mantar Fitili Fiyatları

Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi?

Vajinal fitil kullandıktan sonra tuvalete gidebilirsiniz ama biraz zaman geçmesini öneririz. Katı olan bir ilaç vajinanızda ortalama 30 dakikada emilecektir. İlk 30 dakikadan sonra gidebilirsiniz. Giderseniz eğer fitil tam emilmemiş olabileceğinden dolayı fitili ve çektiğiniz acıları boşa atma ihtimaliniz olur.

Vajinal fitil kullandıktan sonra akıntı neden olur?

Bu durum oldukça doğaldır. Vajinal fitil kullandıktan sonra akıntı olmasının sebebi vajinal fitil erimeye başlıyor ve bir kısmı beyaz olarak geri çıkıyor.

Vajinal fitil kullandıktan kaç gün sonra ilişkiye girilir?

Vajinal fitil kullanıldıktan sonra ilk 3 saat mutlaka cinsel ilişkiye girilmemelidir. Önce bekleyin, %70 oranda geriye beyaz akıntı çıkacaktır fitilin emilmesinden dolayı. Bu durumlar bittikten 1 saat sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

YouTube video

Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar 

Vajinal fitil kullandıktan sonra hamile kalanları merak edenler oldukça fazla. Bizde sizler için fitil kullanıp hamile kalan kişilerlerden topladığımız bilgileri paylaşacağız.

Vajinal fitil kullandıktan sonra vajinal bölgedeki mantar temizlendiyse mutlaka hamile kalabilirsiniz. Ama tek bir husus var ki oraya gelen mantar cinsel ilişki yoluyla geldiyse bu durum biraz riske çekilerek olumsuz olabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

Kapanış

Bu içeriğimizde sizlere; Vajinal fitil kullandıktan sonra hamile kalanlar, vajinal fitil kullandıktan sonra tuvalete gidilir mi ve en iyi vajinal mantar fitili gibi konuları kaleme aldık. Umarım işinize yarayan bir içerik olmuştur. Hemen aşağıdan 5 yıldız üzerinden içeriğimizi yorumlayabilirsiniz.

4.6/5 - (5 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1