Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların YorumlarıPinVe Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları

Kuran- ı Kerim’de yer alan ve sevilerek okunan bir ayettir. Ve Huvel Kaviyyul Azîz okuyanların yorumları olduça merak edilen soruların arasındadır. Bu dua Kuran’ı Kerim’de 42. suresinin 19. ayet- i Kerime’de geçer.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz ne demek?

“Ve Huvel Kaviyyul Azîz” Türkçe olarak “Ey Kudretli ve Ey Değerli” anlamında bir ifade. Genellikle dualar veya dua yerlerinde kullanılan bir hitap şeklidir. Bu ifade, kullanıcının Tanrı’ya güçlü ve değerli olduğunu belirtmek istemesi anlamında kullanılır. Bazı inanç sistemlerinde, Tanrı’ya bu şekilde hitap ederek dua etmek, Tanrı’nın kudretine veya güçsüzlüklerine inanmakla ilgili olabilir.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Meali ve Anlamı

Ve Huvel Kaviyyul Azîz duası, İslam dininde kullanılan bir dua ifadesidir. Bu dua, genellikle düşmanların zarar vermesini önlemek veya yardım istemek için kullanılır. Ve Huvel Kaviyyul Azîz duasını yazmak için aşağıdaki şekilde okuyabilirsiniz:

Ve huvel kaviyyül azîzül bâisü ğâfirül müğfirâtü ved dü’âü ğâfirün nâr.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz ayetinin anlamı ve meali oldukça anlamlıdır. Meali: “Allah kullarına lütufkârdır, Allah dilediğini rızıklandırır. O kuvvetlidir, güçlüdür.” Anlamına gelir. Anlamı çok kuvvetlidir. Düzenli bir şekilde okunduğu zaman insanlarda iç rahatlama ve ferahlama gibi etkilere neden olur. Ayette geçen esmalarının anlamı da oldukça önemlidir. Anlamın bilerek buna yönelik olarak dua etmek çok daha etkili olacaktır.

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları Pin

Ve huvel Kaviyyul azîz hangi ayette geçiyor?

“Ve huvel Kaviyyul Aziz” ifadesi Kuran-ı Kerim’de geçmez. Ancak benzer ifadeler, Kuran’da Tanrı’nın güçlü ve değerli olduğu belirtilen ayetlerde bulunabilir. Örneğin, Kuran 2:255’de Tanrı’nın “Rabb-ul ‘Alamin” olarak tanımlanması, Tanrı’nın tüm dünyaların Rabbi olduğunu belirtir.

Ve Hüvel Kavîyyul Azîz Zikrinin Fazileti

Ve Hüvel Kavîyyul Azîz zikrinin fazileti şu şekildedir;

 • Bu zikir oldukça etkili ve tesirlidir. Aynı zamanda mucizevi bir zikir olduğu da söylenmektedir.
 • Bu zikri çok daha güçlü kılan vav ve hu (hüve) harfleri olarak bilinir. Bu harfler önemli harflerdir.
 • Bu zikir kişinin dilinden düşmediği sürece tüm insanlara karşı oldukça heybetli görünecektir. İnsanların karşısında çok daha güçlü ve iyi bir şekilde görülecektir. Özellikle sosyal ortamda utanan ya da çekinen kişilerin düzenli olarak bu ayeti okuması da önerilmektedir.
 • Bu ayet o kadar güçlüdür ki kişilerin ummadığı yerden rızık kapılarını açacaktır. Evin bereketlenmesi kişinin cebinin bollaşması için okunması önerilen bir ayettir.
 • Kişilerin kalbindeki niyetlerini okuyan bir zikirdir. Kişiler iyi ve düzgün bir şekilde niyetlendiği zaman bu zikir sayesinde dilediği ve istediği şeyler de gerçekleşecektir.
 • Bu kişilerin kalbinden geçen tüm iyi istekler kabul edilir. Özellikle dua ettikten sonra bu ayetin okunması isteklerin kabulüne oldukça hızlandırmaktadır. Ve Hüvel Kavîyyul Azîz okuyanların yorumları genel olarak düzenli olarak okunduktan sonra olumlu hale gelir.
 • Kişiler günlük olarak yaptıkları dualardan sonra ya da namazdan sonra yaptıkları dualardan sonra bu zikri okuyarak isteklerini hızlandırabilirler.
 • Eğer kişilerin çocukları yaramaz ve söz dinlemiyorsa bu zikir sayesinde çocuk akıllandırılabilir.
 • Hayatta genel olarak pozitif bir değişiklik yapmak isteyen kişiler düzenli olarak bu ayeti okumalıdır.
 • Bu zikir sayesinde kişiler toplumda her zaman sözü geçen, istekleri asla çevrilmeyen bir kişi haline de dönüşecektir.
 • Zikrin tesiri çok hızlı ve çok kuvvetlidir.
YouTube video

Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları Nelerdir?

Son zamanlarda Ve Huvel Kaviyyul Azîz okuyanların yorumları merak edilmiştir. Bu duayı okuyanları ne gibi faziletler karşılıyor gelin bakalım;

İyi günler ailem evlenmeme karşı yaşımda o kadar da genç değilki tamam bir sebebi var diyeceğim 40 yaşında bir bayanım ısrarla karşı tarafın telefon açmıyorlar gün gerildi umursamıyorlar sebep bu yaştan sonra evlenince ne olacakmış flörtümün hiç bir kötülüğünü görmedim şiddetini görmedim. en kısa zamanda evlenmem için okudum bu duayı ve mucize oldu teşekkür ederim.

Bu dua sayesinde ailesinin karşı çıktığı birisi ile evlenen bir kadın görüyoruz.

Ev huzuru için eşler arasında muhabbetim kötü ve çok hakkımı yediler. 13 senelik evliğim eşim beni hiç takmiyordu ki 5 – 6 gün öncesine kadar. Bu dua sayesinde artık evde sözüm geçiyor, hakkım yenilmiyor ve eşimle çok mutluyum.

Bir üst yorumda ise eşiyle ve ailesiyle huzursuz olan kadının daha huzurlu bir hayat yaşamaya başladığını görüyoruz.

Ayette Geçen Esmaların Anlamı

Ve Hüvel Kavîyyul Azîz okuyanların yorumları çok pozitiftir. Esmaların anlamının bilinerek okunması da bir o kadar önemlidir. Esmalardan biri ‘Hüve’ dir. Bu Esma Allah anlamına gelir. Bir diğer Esma ise ‘Ya Kaviyy’ dir. Ya Kaviyy kuvveti gücü sınırsız olan anlamına gelir. Yani kendisini hiçbir şekilde aciz bırakmayan anlamına gelir. Son olarak zikirde geçen ‘Ya Aziz’ onur, şeref, azamet ve İzzet anlamına gelir.

Bu Esma ise mağlup edilemeyen anlamına gelir. Aynı zamanda mağlup edilmesi mümkün olmayan ve daima galip gelen anlamındadır. Kötülükleri kahreden, sonsuz izzete sahip olan ce galebe çalan anlamındadır. Bununla birlikte çok nurlu, dost ve sevgili anlamına da gelir. Allah’tan çok daha candan ve çok daha güzel dost, sevgili olmaz.  

Ve Hüvel Kavîyyul Azîz Nasıl Okunmalıdır?

Ve Hüvel Kavîyyul Azîz okuyanlarının yorumları pozitif olduğu için genel anlamda düzenli okumayı da öneriyorlar. Bu zikir gün içerisinde toplam 9 defa okunmalıdır. Zikir günde 9 defa okunursa eğer o kişinin istekleri hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlayacaktır. Aynı zamanda kişiler içsel olarak da ferahlamaya başlar. Bu kişiler bolluk ve bereket içerisinde yaşar.

Bu zikri okumadan önce abdest almış olmak önemlidir. Bu sebeple genelde namaz kıldıktan sonra söylenmesi önemlidir. Bazı kişiler ise 2 rekât namaz kıldıktan sonra Ve Hüvel Kavîyyul Azîz zikrinin okunmasını önerir. Bu zikir kıbleye karşı okunmalıdır. Aslında abdestini almak ve temiz kıyafetler giymek çok önemldiri. Ardından kimsenin rahatsız etmeyeceği tenha bir yere gitmek gerekir.

Burada 2 rekât namaz kılmak önemlidir. Loş bir ışıkla sessizlik oldukça önemlidir. Kıbleye karşı oturmak gerekir. Daha sonra 1000 kere ‘Ya Latif’ okumak gerekir. Ya Latif esması okunduktan sonra 3 defa Ve Hüvel Kavîyyul Azîz zikri yapılmalıdır. Bu uygulama gün içerisinde toplam 3 defa yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Bu içeriğimizde sizlere Ve Huvel Kaviyyul Azîz Okuyanların Yorumları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Hemen alttaki yıldızlar üzerinden içeriğimize oy vererek bize katkıda bulunabilirsiniz.

3.7/5 - (10 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3