Whatsapp 3D Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?PinWhatsapp 3D Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Küresel çapta en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak nitelendirilen Whatsapp, son 1-2 sene içerisinde yayınladığı güncellemelerle çok konuşuldu. Şirket, yakın zamanda avatar özelliğini devreye soktu. Bahsi geçen güncelleme, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Peki, Whatsapp 3D avatar özelliği nasıl kullanılır? Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi hiç vakit kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

Whatsapp 3D Avatar Özelliği

Whatsapp 3D Avatar ÖzelliğiPin
Whatsapp 3D Avatar Özelliği

Whatsapp’ın üç boyutlu avatar özelliği bir süre önce gündeme gelmişti. Hal böyle olunca da Whatsapp 3D avatar özelliği nasıl kullanılır sorusu kaçınılmaz oldu.

Söz konusu özellik, hem IOS hem de Android kullanıcılarına ulaştı. Artık dileyen herkes, oluşturdukları avatarları hem sohbetlerde hem de profil fotoğraflarında kullanabiliyor.

Avatar özelliği, Instagram ve Facebook’ta halihazırda zaten mevcuttu. Whatsapp’ın çatı şirketi olan Meta, çok tutulan güncellemeyi popüler mesajlaşma uygulamasına da getirdi. Kullanıcılar artık uygulama içerisinde kendi avatarlarını oluşturarak profil resmi olarak kaydedebiliyor. Ek olarak sohbetlerde emoji olarak da gönderebiliyorlar.

WhatsApp3 boyutlu avatar özelliği kullanım adımları

Güncellemeden haberi olmayan ya da özelliği nasıl kullanacağını bilmeyen sayısız kullanıcı mevcut. Bunu göz önünde bulundurarak WhatsApp3 boyutlu avatar özelliği kullanım adımları ile işinizi kolaylaştırmayı umuyoruz. Şimdi adımlara geçelim:

  • Uygulamayı açın ve herhangi bir sohbete tıklayın.
  • Emoji gönderdiğiniz alana girin.
  • Karşınıza çıkan ekranın alt bölümünde bulunan emoji, gif ve çıkartma kısımlarının yanında avatar sekmesi mevcuttur.
  • Avatar sekmesine tıklayın ve özelleştirmeye başlayın.

Yukarıdaki adımları harfiyen uygulayarak avatarınızı sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bunun yanında avatar ile ilgili düzenlemelerin uygulama içerisindeki “Ayarlar” bölümüne eklenecek yeni bir seçenek ile de yapılabileceğini de belirtmek isteriz.

Whatsapp Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır? (UYGULAMALI)

YouTube video

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp avatar nasıl silinir?

Uygulamayı açtıktan sonra Diğer seçenekler > Ayarlar‘a tıklayın. Fotoğrafınıza dokunun ve farklı bir resim ekleyin.

Avatar ücretli mi?

Hayır. Whatsapp içerisindeki tüm özellikler ücretsiz bir şekilde kullanılabilir.

Böylece Whatsapp 3D avatar özelliğini nasıl kullanılır konusuna ayrıntılı bir şekilde değinmiş olduk. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1