Whatsapp Anket Özelliği Nasıl Kullanılır? 2023PinWhatsapp Anket Özelliği Nasıl Kullanılır? 2023

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması nedir diye sorsak eminiz ki herkes Whatsapp cevabını verir. Ancak Whatsapp’a alternatif olarak sayısız uygulama piyasaya sürüldü. Telegram ve Signal bunlardan yalnızca birkaçı. Dolayısıyla devasa bir rekabet söz konusu.

Meta şirketi bu rekabetin farkında ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiriyor. Rakiplerinden sıyrılmak adına güncellemelerine her geçen gün hız kazandırıyor. Uygulamada gerçekleşen en son güncellemelerden biri de anket üzerine oldu. Peki, Whatsapp anket özelliği nasıl kullanılır? Sizler için tüm detayları derledik. Şimdi hiç vakit kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

Whatsapp Anket Özelliği

Whatsapp Anket ÖzelliğiPin
Whatsapp Anket Özelliği

Anket özelliği sosyal medya platformu Twitter’da aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu pratik sistem artık Whatsapp uygulamasında da mevcut. Dolayısıyla Whatsapp anket özelliği nasıl kullanılır sorusu kaçınılmaz oluyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse, anket özelliği hem IOS hem de Android’te mevcut. Kullanmak için medya paylaşım alanına giderek anket seçeneğini tercih etmeniz yeterli oluyor. Meta şirketi, bu eşsiz güncelleme ile braber topluluk yönetimini platformunda bir hayli kolaylaştırmış oluyor.

Bu sistem ile hem topluluklarda hem de bireysel sohbetlerde rahatlıkla anket yapabiliyorsunuz. Bahsi geçen özellik, yakın zamanda devreye sokuldu. Hatta şirketin önümüzdeki aylarda yeni topluluk araçlarıyla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Anket özelliğini kullanmak için öncelikle medya paylaşım alanına girmeniz lazım. Burada karşınıza anket seçeneği çıkacaktır. Ayrıca bu sistem masaüstü cihazlarda da kullanılabiliyor. Anket oluştur ekranına geldikten sonra sorunuzu ve cevaplarınızı belirtmeniz lazım. Anketinizi paylaşmanızın ardından hangi yanıtların daha çok oy aldığını detaylı bir şekilde takip edebiliyorsunuz.

Ek olarak ”Olayları görüntüle” alanına tıklayıp kimlerin ne yanıt verdiğini de kontrol edebiliyorsunuz. Whatsapp uygulamasının yeni özelliklerle karşımıza çıkması, Signal, Discord ve Telegram gibi büyük rakiplerle rekabet edebilmek adına önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Böylece Whatsapp anket özelliği nasıl kullanılır sorusuna açıklık getirmiş olduk. Aşağıdaki videodan uygulamalı anlatıma göz atabilirsiniz.

Whatsapp anket özelliği nasıl kullanılır (UYGULAMALI)

YouTube video

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1