Whatsapp İki Yeni Özellikle Gündemde!PinWhatsapp İki Yeni Özellikle Gündemde!

Popüler mesajlaşma uygulaması whatsapp bu sene güncellemelerde dur durak bilmiyor. Aktarılan bilgilere göre şirket, Android ve iOS için ses getirecek yenilikler üzerine çalışıyor. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiler, whatsapp’ın android sürümüne anketlerle ilgili, iOS için ise görsellere ilgili değilişiklikler yapacağını gözler önüne seriyor. Whatsapp güncellemesi denilince ilk akla gelen WABetaInfo platformu oluyor. Bu sistem, uygulamaya gelecek olan güncellemeler henüz beta sürecindeyken ortaya çıkarıp kullanıcılara sunuyor. Platform bu sefer Android ve iOS sürümüne gelecek olan yenilikleri paylaştı. İki sürüm içinde ayrı ayrı özellikler söz konusu. Şimdi ilk olarak iOS sürümündeki değişikliklerden bahsedelim.

iOS’a metin algılama özelliği geliyor

iOS'a metin algılama özelliği geliyorPin
iOS’a metin algılama özelliği geliyor

WhatsApp’a metin algılama özelliği çok konuşlağaca benziyor. Bahsi geçen sistem, iOS 16’nın API’lerinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte geliyor. Ek olarak iOS 16’nın Galeri uygulamasında metin algılama özelliği zaten mevct. API’ler kullanıma açıldıktan sonra doğrudan whatsapp uygulaması ile bu özelliği herkes kullanabilecek.

Android’e anketlerde tek oy kullanma özelliği geliyor

Android'e anketlerde tek oy kullanma özelliği geliyorPin
Android’e anketlerde tek oy kullanma özelliği geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, anket özelliğini birkaç ay önce kullanıma sunmuştu. Şirketin verilerine göre anket sistemi bir hayli fazla kullanoldu. Ancak anketler, kullanıcıların birden fazla oy kullanabilmesi nedeniyle sabotaja uğrayabiliyordu. Artık bu olay ortadan kalkıyor. Anket açarken ‘Sadece tek oy kullanılsın’ seçeneğiyle kullanıcıların tek oy kullanabilmesi mümkün hale geliyor.

Bu özellikler gün yüzüne çıktığında pek çok whatsapp kullanıcı olumlu tepkiler verdi. Uygulama, özellikle 2022 senesinden sonra yenilikleri hızlandırdı. Elbette bunda rakiplerin artması da etkili olduğu. Whatsapp’ın en büyük rakipleri telegram, discord ve signal gibi platformlar olarak biliniyor. Aynı şekilde rakiplerde her geçen gün güçleniyor.

Sizlerde Android ve iOS sürümü için gelecek olan bu özelliklere dair görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)
Avatar

By

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1