Katarin Forte Nedir, Yan Etkileri ve FiyatPinKatarin Forte Nedir, Yan Etkileri ve Fiyat

Genel anlamı ile Katarin Forte üst solunum yolları enfeksiyonları belirtilerinin azaltılması için kullanılan bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak birçok birey Katarin Forte nedir, ne işe yarar gibi soruların da cevaplarını merak etmektedir. İşte sizler de bu soruların cevaplarına yanıt arayışındaysanız, bu yazımız içerisinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Katarin Forte Nedir?Pin

Katarin Forte Nedir?

İçeriğinde temel olarak dört farklı etken maddesi bulunan Katarin Forte nedir detaylarına bakıldığında, parasetamol yani ağrı kesici, oksolamin sitrar yani öksürük azaltıcı, klorfeniramin maleat yani burun akıntısı gibi nezle nedenli belirtilerin azaltılması, psödoefedrin hidroklorür yani solunum yolu rahatlatıcı olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Parasetamol içeren ilaçların listesini incelemek isterseniz tıklayınız.

Söz konusu ilacın yardımcı maddelerinin ise nişasta, jelatin, magnezyum, indigo karmin FD&C, talk ve titanyum dioksit olduğu belirtilmektedir. Yukarıda sayıldığı gibi belirtileri olan bireylerin Katarin Forte kullanması onların belirtilerini azaltmasına yardım edeceği belirtilmektedir.

Katarin Forte Ne İşe Yarar?

Peki Katarin Forte ne işe yarar? Katarin Forte üst solunum yolları rahatsızlıklarında meydana gelen belirtilerin azaltılması ve buna bağlı olarak da bireyin rahatlatılması sağlaması için kullanılan bir ilaç olarak bilinmektedir. Söz konusu belirtiler ise öksürük, balgam, burun akıntısı, hapşırık gibi belirtilerdir. Katarin Forte de bu gibi belirtileri en aza indirmekte ve balgam sökücü ya da öksürük azaltıcı amaçlarını taşımaktadır.

Katarin Forte Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Katarin Forte yan etkileri de bulunmaktadır. Aç karna içildiği bilinen söz konusu Katarin Forte ilacının diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi birtakım yan etkilerinin olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu ilacın olası yaygın görülen yan etkileri ise aşağıdaki gibi listelenebilmektedir;

  • Yüksek ateş,
  • Belirli bölgelerde sıvı dolu birtakım kabarcıklar,
  • Alerji olması halinde yüz bölgesinde ve boğaz bölgesinde şişlik,
  • El, ayak gibi uzuvlarda kızarıklık meydana gelmesi ve bu belirtilerin müdahale olmadan kendiliğinden geçmesi durumu,
  • Deri üzerinde döküntü,
  • Deri üzerinde kaşınma hissi ve kurdeşen oluşması,
  • Göz içerisinde kanlanma ya da kızarıklık,
  • Kalpte ritimsel bozukluk meydana gelmesi,
  • Çevreye karşı aşırı duyarlı olma,
  • Tansiyonun birden yükselmesi durumu.

Sizde de yukarıdaki yan etkilerden herhangi birisi yada birileri görülüyorsa derhal doktorunuza danışınız. Aksi taktirde ciddi sağlık problemleri yaşayabilir, durumunuz daha da kötüleşebilir.

Katarin Forte Fiyat 2022Pin

Katarin Forte Fiyat 2023

Malum ülkenin ekonomisi sürekli ürünler zamlandığı için Katarin Forte fiyatı konusunu merak eden onlarca kişi var. İşte sorunun cevabı;

Katarin Forte Fiyat 202331.35 TL

Katarin Forte Kullananlar

Daha önce Katarin Forte ilacını kullanan hastaların yorumlarını aşağıdan okuyarak sizde bilgi edinebilirsiniz.

askerlik sürecinde geçirdiğim gripte. ne zaman alsam önce soğuk ter eşliğinde beyin uyuşması geçirmemi arkasına boğaz ağrısı, burun akıntısı ve öksürüğü keserek yaklaşık 6 saat kadar turp gibi hissetmemi sağlayan ilaç.

bu ilacı yazdırmak için gelen hastanın( ilacı almak için reçeteye gerek olmadığı halde) rus kadın ismine benzer diye tanımladığı ilaç. diğer soğuk algınlığı ilaçlarına göre daha yüksek parasetamol ve klorfeniramin içeriği sebebiyle 1. tercih olmalıdır.

lokman hekimin bulduğu ilaç bu olabilir. ayağa kalkamaz vaziyetteydim, 2 saat sonra da parti var mecbur gideceğim. aldım bir tane, 1 saat içinde turp gibi yaptı. yan etki olarak biraz sersemletiyor,uyku getiriyor ama olsun. bu arada iki tane 70’lik bira içtim ilaçtan 2.5 saat sonra, bir şey olmadı.

Katarin Forte antibiyotik mi?

Katarin Forte, ağrı kesici ve ateş düşürü ilaç olarak reçete edilebilmektedir. Bu sayede antibiyotik olduğunu anlayabiliyoruz. Katarin forte ilacını kullanmadan önce mutlaka prospektüs dosyasını okumayı ihmal etmeyiniz.

Katarin Forte reçetesiz satılır mı?

Son zamanlarda kışın gelmesiyle ağrılar çeken insanların tercihi Katarin Forte oluyor. Fakat sadece doktorlar tarafından reçete edilebilen bu ilacı Aile Sağlık Hekiminize danışarak talep edebilir, doktor kontrolünde kullanabilirsiniz. Reçetesiz temin etmeye çalışmanız size problem çıkartabilir.

Yasal Uyarı

Sizlere bu yazımızda sadece Katarin Forte ilacı hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

Diğer ilaç bilgilerini incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

5/5 - (3 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1