Adet Geciktirici Hap Fiyatı, Primolut FiyatPinAdet Geciktirici Hap Fiyatı, Primolut Fiyat

Adet geciktirici ilaçların, rahim iç takabasını etkilemesinden dolayı adetiniz geleceği günden daha geç tarihte gelmiş olacaktır. Adet geciktirici hap fiyatı, regl döneminin gecikmesini isteyenlerin son dönemde araştırma ihtiyacı duymuş olduğu konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adet geciktirici ilaçların içeriğinde hormonlar yer almış olmasından dolayı yumurtlamanın gecikmesine neden olmaktadır.

Son zamanlarda adet geciktirici hap fiyatları oldukça merak ediliyor. Bizde bu yazımızda reçetesiz satilan adet geciktirici fiyatları ve normal satılan adet geciktirici hap fiyatları konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

İlaçların doktor kontrolünde ve aynı zamanda da bilinçli olarak kullanılması son derece önemlidir. Sağlığın ciddi manada bir etki altına girmemesi açısından tüm bu hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. İlaçları kullanmadan önce mutlaka işin ehli olan bir doktora görünmeleri gerekmektedir. Aksi halde bilinçli şekilde kullanılmaması durumunda yan etki sorunları ortaya çıkacaktır.

primolut fiyat 1Pin

Adet Geciktirici Hap Etkisi Hemen Mi Olur?

Cinsel birliktelik yaşayacak olanlar doğal olarak gebe kalma endişesi taşıyabilir. Gebe kalmaya karşı önlem almak amacıyla geciktirici ilaçlar kullanılabilir. Lakin burada geciktirici ilaç kullanımlarının mümkün olduğunca dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir.

Özellikle kullanımının nasıl olması gerektiğine göz attığımızda adetin en fazla 10 gün gibi bir zaman dilimi içerisinde geciktirilmesinde herhangi bir sakınca içeren bir durum söz konusu olmayacaktır. İlaçların doğal bir adet döngüsünü bozma durumu söz konusu olduğundan dolayı 10 günden daha da fazla süre içerisinde kullanılması çok fazla tavsiye edilmemektedir. Bu nedenden dolayı adet geciktirici hap kullanımı mümkün olduğunca dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir.

Vücuda herhangi bir  zarar verme durumu olmadığından dolayı güvenle kullanılabilir. Fakat adet geciktirici ilaç, vücut döngüsünde olumsuzluk yaratmaması için çok sık şekilde kullanılmaması oldukça önemli bir konudur.

Adet Geciktirici Hap Ne Zaman Alınmalıdır?

Adet geciktiricilerin kullanım zamanı ne zaman olması gerektiği de sorgulanan konuların başında yer almaktadır. Beklenmiş olduğu adet döneminden mutlaka iki gün önce hap kullanımı yapılmalıdır. Adet geciktirici ilaçların farklı tip formları bulunmaktadır.

Kimi günde iki tane şeklinde olurken kimisi de günde üç şeklinde oluyor. Burada önemli olan kullanım talimatına göre hareket edilmesidir. Adet geciktirici hap fiyatı her sene zamlı olarak değişkenlik göstermiş olurken eczaneye giderek temin edebilirsiniz.

Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatı Nedir 2023Pin

Primolut Adet Geciktirici Hap Fiyatı Nedir 2023

Son zamanlarda birçok insan tarafından aratılan ilaçlar arasında Primolut Fiyatı 2023 de yer alıyor. İşte Primolut adet geciktirici fiyatı 48,75₺ dir.

Adet Geciktirici Ne İşe Yarar?

Adet geciktirici kullanmak isteyenler ne işe yaradıklarını ve nasıl kullanıldıklarını oldukça merak ediyor açıkçası. Adet geciktiriciler beklenen adet döneminin gecikmesini yani daha uzun süre sonra gelmesini dağlar. Asıl amacı östrojen ve progesteron hormonlarının azaltılması ile yapılan bir işlemdir.

Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Adet geciktirici ilaçların üretiliş tarzına göre değişmektedir. Kimi ilacı günde 2 defa kullanmak gerekse de kimisinde 3 defa kullanmak gerekebiliyor. Bu sebeple aldığınız ilacın prospektüsünü okumayı ihmal etmeyin.

Adet geciktirici ilaçlar nasıl kullanılır soruna gelecek olursak beklenen adet gününden 2 gün önce alınmaya başlanmalıdır. Adet geciktirici ilaçların maksimum 10 güne kadar kullanılması önerilir. 10 günden fazlasını doktor kontrolünde kullanılması önerilmektedir.

Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Şuan aktif olarak piyasada 4 adet adet geciktirici bulunmaktadır. Hepsinin temel çalışma prensibi adet dönemi için etki eden östrojen ve progesteron hormonlarının salınımlarını yavaşlatmaktır. Bu sebeple de beklenen adet dönemi bir nebze geciktirilir

Yasal Uyarı

Sizlere bu yazımızda sadece Primolut Adet Geciktirici Hap hakkında ne işe yarar, yan etkileri nelerdir ve fiyatı hakkında bilgi verdik. Kullanmanızı özendirmeyiz. İlaçlarınızı mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı ve kullanmayı bırakmalısınız.

Diğer sağlık içeriklerimizi incelemek için tıklayın.

5/5 - (2 votes)
Avatar

By ezgi

Selamlar, bu blogda kullanıcıların çokça arattığı ve merak ettiği içerikleri üretiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1